Typy bukmacherskie na trzecią kolejkę fazy grupowej Euro 2024

Typy bukmacherskie na trzecią kolejkę fazy grupowej Euro 2024

Fot. Image by NoName_13 from Pixabay
2024-06-22

Nadchodzi czas pierwszych rozstrzygnięć na Euro 2024. Ostatnia kolejka fazy grupowej wyłoni drużyny, które awansują do finałowej szesnastki turnieju. To też szansa dla Ciebie na dobry zarobek w zakładach bukmacherskich. Wybraliśmy trzy zdarzenia, które według nas warto obstawić w ostatniej kolejce fazy grupowej mistrzostw Europy.

Szwajcaria – Niemcy – typy bukmacherskie na Euro 2024

Jako pierwsza swoje zmagania zakończy grupa A. Gospodarze tego turnieju jak na razie imponują, wygrali dwa mecze i mają pewny awans do fazy pucharowej. Szwajcarzy jak na razie są niepokonani, lecz strata punktów w meczu ze Szkocją sprawia, że nie mogą być pewni wyjścia z grupy. To zwiastuje duże emocje podczas niedzielnego meczu, szczególnie że selekcjoner gospodarzy Julian Nagelsmann nie zamierza wystawiać rezerwowego składu na ten mecz.

Ofensywnie usposobieni Niemcy powinni być gwarancją bramek w tym meczu. Dotychczas strzelili 8 bramek, a ich współczynnik xG po meczach ze Szkocją i Węgrami jest na poziomie 3,5 (4. wynik spośród wszystkich drużyn). Gospodarze turnieju długo utrzymują się przy piłce, średnio 71,2% procent czasu są w posiadaniu futbolówki. To sprzyja ofensywnej grze. 

Za to o Szwajcarach trudno powiedzieć, że są monolitem w defensywie. Potwierdzają to przede wszystkim bramki stracone w dotychczasowych meczach. A przecież Niemcy dysponują o wiele większym potencjałem w ofensywie niż Węgrzy czy Szkoci. Warto też zauważyć, że współczynnik spowodowanego xG w przypadku Helwetów jest na poziomie 2,0, co oznacza, że w każdym z tych meczów powinni stracić po bramce. Dlatego też w naszej opinii w niedzielę będziemy świadkami wygranej Niemców i przynajmniej dwóch bramek. Wybieramy na ten mecz zdarzenie: wynik końcowy + liczba goli: 2/ +1,5 po kursie 1,95 od STS.

Typy na mecz Szkocja – Węgry na Euro 2024

Ten mecz to starcie dwóch drużyn, które strasznie rozczarowują. Szkoci co prawda podnieśli się po pogromie w meczu z Niemcami, lecz punkt w dwóch meczach, to raczej nie jest to, czego oczekiwali fani tej drużyny. Węgrzy są w jeszcze gorszej sytuacji. Zero punktów i bilans bramkowy 1:5 stawia ich w bardzo trudnej sytuacji w kontekście walki o awans. Jednak wygrana ze Szkotami może odmienić ich sytuację.

Niedzielni rywale mają olbrzymie problemy w ofensywie. Może to wynikać z defensywnego nastawienia w dotychczasowych starciach. Zagłębiając się w statystyki, to Szkoci wyglądają gorzej. Ich współczynnik xG jest najsłabszy spośród wszystkich zespołów na turnieju, po dwóch meczach wynosi 0,8. Dla porównania Węgrzy mają go na poziomie 2,4. Jeśli chodzi  o celne strzały na mecz, to drużyna z wysp ma ich 1,5, a ich niedzielni rywale 3. 

Węgrzy za to całkiem solidnie wyglądają pod względem wykreowanych sytuacji bramkowych, mają ich aż 7, lecz z tego tylko jedną zamienili na gola. Za to Szkoci dotychczas wykreowali zaledwie 2 takie szanse. Analizując te statystyki i mając na uwadze, to, jak ważny to będzie mecz, nie należy się spodziewać strzeleckiej kanonady. Dlatego też na ten mecz wybieramy zdarzenie: liczba goli poniżej 2,5 po kursie 2,10 w STS.

Typy bukmacherskie – Francja – Polska na Euro 2024

W ostatniej kolejce fazy grupowej faworyt do wygrania turnieju zagra z outsiderem, drużyną, która jako pierwsza odpadła z dalszej gry – Polską. To dość brutalny, ale prawdziwy obraz występów biało-czerwonych w tym turnieju. Faworyt jest więc tylko jeden – jest nim Francja. Potwierdzają to zresztą kursy – STS płaci zaledwie 1,33 za każdą złotówkę postawioną na wygraną wicemistrzów świata.

My nie mamy wątpliwości, że nasi reprezentanci nie będą w stanie pokonać Francuzów. Ci w tym turnieju mają co prawda tylko jedną bramkę strzeloną, lecz patrząc na niefrasobliwość biało-czerwonych w defensywie, to we wtorek mogą podreperować swój dorobek strzelecki. Gracze Didiera Deschampsa będą do tego mocno zdeterminowani, gdyż pokaźna wygrana może im dać pierwsze miejsce w grupie.

Polacy podczas tego turnieju mają współczynnik spowodowanego xG na poziomie 3,6. Gorzej pod tym względem wypadają tylko Gruzini, Austriacy, Albańczycy i Węgrzy. Według nas Francuzi wygrają z biało-czerwonymi przynajmniej dwoma bramkami. Dlatego też na ten mecz wybieramy zdarzenie z handicapem 1 (-1,5) po kursie 1,88 w STS

iparts.pl