Typy bukmacherskie na drugą kolejkę fazy grupowej Euro 2024

Typy bukmacherskie na drugą kolejkę fazy grupowej Euro 2024

Fot. Zdjęcie dodane przez Riccardo
2024-06-19

Mistrzostwa Europy nabrały już odpowiedniego rozpędu. Za nami już pierwsza kolejka zmagań w grupach, każdy zespół miał już okazję do tego, żeby zaprezentować swoje umiejętności. Na podstawie obserwacji, można się już pokusić o kolejne typy. Na co warto zwrócić uwagę w drugiej kolejce zmagań? Sprawdziliśmy dostępne opcje i podpowiadamy trzy zdarzenie, które warto obstawiać. 

Niemcy – Węgry typy na Euro 2024

Przed mistrzostwami było dużo obaw dotyczących startu gospodarzy w tym turnieju. Niezbyt przekonująca gra w starciach towarzyskich kazała sądzić, że Niemcy mogą mieć kłopoty w starciu ze Szkocją. Jednak te dywagacje szybko poszły w kąt. Nasi zachodni sąsiedzi imponowali szybkością gry i rozbili zespół z Wysp Brytyjskich 5:1.

Tak jak Niemcy zaimponowali, tak Węgrzy kompletnie zawiedli swoich fanów. W meczu ze Szwajcarią mieli ogromne problemy z grą w obronie. Właściwie to oni sami tworzyli szanse Szwajcarom, współczynnik xG ich rywali w sobotnim meczu wyniósł 2,3. Węgrzy zasłużenie przegrali 1:3 i przed meczem z Niemcami znaleźli się w bardzo trudnej sytuacji.

Faworyt środowego meczu jest tylko jeden – jest nim gospodarz turnieju. Trudno sobie wyobrazić inny scenariusz niż zwycięstwo naszych zachodnich sąsiadów. Według nas ta wiktoria będzie okazała. W rywalizacji ze Szkocją oddali 10 strzałów celnych i przez 72% czasu gry utrzymywali się przy piłce. Ich przewaga podczas meczu z Węgrami może być na podobnym poziomie. Dlatego też typujemy wygraną gospodarzy przynajmniej dwoma bramkami. Wybieramy zdarzenie handicap 1 (-1,5) po kursie 1,72 w STS.

Typy bukmacherskie na mecz Dania – Anglia – Euro 2024

Mecz Danii z Anglią to starcie zespołów, który delikatnie rozczarowały na starcie turnieju. Pierwszy z wymienionych zespołów stracił punkty ze Słowenią, co należy uznać za niespodziankę. Drużyna z Wysp Brytyjskich co prawda wygrała na inaugurację z Serbią, lecz styl gry mocno odbiegał od tego, czego można wymagać od zespołu z tak dużym potencjałem.

Zgodnie z naszymi obserwacjami czwartkowy mecz może nie być wielkim widowiskiem. Duńczycy w meczu ze Słowenią prowadzili grę, lecz pomysł opierał się głównie na dośrodkowaniach. Wykonali ich aż 9, lecz nie przełożyło się to na jakościowe sytuacje bramkowe. Zaledwie 4 celne strzały oddane na bramkę niżej notowanych Słoweńców to wynik, którym trudno zaimponować. 

Jeszcze gorzej pod tym kątem wypadają Anglicy. Trzy celne strzały w meczu z Serbią, mają takich zawodników w składzie jak Foden, Kane czy Bellingham to słaby rezultat. Podczas swojej inauguracji Euro, Synowie Albionu wytworzyli znikomą liczbę sytuacji bramkowych. Warto dodać, że współczynnik xG Anglii w tym meczu wyniósł zaledwie 0,5. Biorąc pod uwagę te aspekty, przewidujemy małą liczbę bramek. Według nas bardzo prawdopodobne jest, że któraś z tych drużyn zakończy mecz bez bramki. Dlatego też typujemy zdarzenie: liczba goli + obie drużyny strzelą gola: -2,5 i nie po kursie 2,02.

Typy na mecz Hiszpania – Włochy

Jednym ze szlagierów nie tylko tej kolejki, ale i całej fazy grupowej jest mecz pomiędzy Hiszpanami i Włochami. Te drużyny wygrały swoje mecze – podopieczni Luisa de la Funte pokonali Chorwację 3:0, a aktualni mistrzowie Europy pokonali Albańczyków 2:1. Zarówno jedni, jak i drudzy dysponują dużym potencjałem w ofensywie, co może być widoczne podczas czwartkowego starcia. 

Hiszpanie zagrali w swoim pierwszym meczu na Euro bardzo skutecznie. Wykreowali 4 groźne sytuacje i 3 razy zamienili je na bramki. Współczynnik xG za mecz z Chorwacją mają na poziomie 2,0. Jeszcze więcej sytuacji bramkowych wytworzyli Włosi, w meczu z Albanią mieli ich aż 5. Na uwagę też zasługuje dokładność podań Italii. W pierwszym swoim meczu wykonali ich aż 747, ogólna celność wyniosła 92,3%. 

Możemy więc spodziewać się widowiskowego starcia. Żadna z tych drużyn nie gra z nożem na gardle, co też może się przysłużyć ofensywnej grze. Dlatego też typujemy, że każda z tych drużyn trafi podczas meczu do siatki, a goli będzie minimum 3. Zdarzenie liczba goli + obie drużyny strzelą gola: +2,5 i tak, w ofercie STS ma ustalony kurs na poziomie 2,55.

iparts.pl