polska u19 widlarz

Młody Polak z Bayeru na celowniku klubów z Polski

Fot. eastnews
2024-06-04

Kluby z naszej Ekstraklasy są zainteresowane zawodnikiem, któremu kończy się kontrakt z Bayerem Leverkusem. Co ciekawe nie jest to piłkarz u schyłku kariery, a 19-latek, który w piłce wiele może jeszcze osiągnąć

David Widlarz, bo o nim mowa, to młody zawodnik urodzony w Niemczech. Od samego początku wybrał jednak grę z orzełkiem na piersi i reprezentował barwy młodzieżowych reprezentacji do lat 18 i 19. W swojej piłkarskiej karierze reprezentował do tej pory juniorskie barwy Alemannii Aachen, Fortuny Dusseldorf, a także Bayeru Leverkusen.

Młody Polak jest prawoskrzydłowym, który w ciągu 2 sezonów zdobył dla Aptekarzy 16 bramek. Reprezentował Bayer w młodzieżowych rozgrywkach Bundesligi oraz Ligi Mistrzów. Umowa kończy się jednak za 4 tygodnie i nic nie wskazuje na to, by miała zostać przedłużona.

Tę sytuację chcą wykorzystać kluby z Ekstraklasy. Widlarz jest według serwisu Meczyki.pl obserwowany przez kilka zespołów, w tym Jagiellonia, Legia czy Śląsk. Nie jest jednak powiedziane, że zawodnik będzie reprezentował któryś z tych klubów. Zainteresowanie bowiem przejawiać mają także ekipy z zachodniej Europy, m.in. z Belgii i Włoch. 

Fot.: PRZEMEK SWIDERSKI/REPORTER 

iparts.pl