oliwier zych kontuzja

Pierwsza zmiana w kadrze przed EURO!

Fot. eastnews
2024-06-02

Kontuzje szybko pokrzyżowały plany Michała Probierza. Choć nie zaczęło się jeszcze zgrupowanie, to już wiadomo, że nie pojawi się na nim Oliwier Zych. W trybie pilnym dowołany został nowy bramkarz. Niepokojące są też urazy innych kadrowiczów.

Oliwier Zych był przez Michała Probierza przymierzany do roli 4 bramkarza. Miał on pełnić ważną funkcję podczas treningów, jednak nie brać czynnego udziału w turnieju głównym. Plan selekcjonera zmieniła kontuzja, jakiej zawodnik doznał w trakcie meczu kadry u-21. W jego miejsce powołany został Mateusz Kochalski. Informacja ta została oficjalnie potwierdzona przez PZPN.

Niepokojące mogą być też doniesienia o urazach innych ważnych zawodników, którzy mieli być nie tylko ważnymi postaciami w kadrze, ale być może nawet w wyjściowej jedenastce. Mowa tu o Karolu Świderskim i Bartoszu Sliszu. Ten pierwszy ominął już ostatnią kolejkę włoskiej Serie A i to właśnie potencjalną absencją piłkarza Hellasu Verona może być spodowana obecność na zgrupowaniu Arkadiusza Milika.

Bardziej klarowna wydaje się być przyszłość Bartosza Slisza. Pomocnik pojawił się na zgrupowaniu z urazem stawu skokowego, jednak według pierwszych informacji uraz ten nie ma być aż tak poważny i 25-latek będzie gotowy na EURO.

Fot.: Grzegorz Wajda/REPORTER 

iparts.pl