flick lewandowski bayern barcelona

Nowy trener idealny dla Lewandowskiego?

Fot. eastnews
2024-05-24

Według medialnych doniesień FC Barcelona wybrała już trenera, który poprowadzi klub w następnym sezonie. Nazwisko szkoleniowca jest dobrze znane przede wszystkim Robertowi Lewandowskiemu, który może cieszyć się z takiej decyzji Blaugrany.

Robert Lewandowski był podstawowym zawodnikiem Barcelony za kadencji Xaviego. Można było się też spodziewać tego samego w przypadku kolejnego szkoleniowca, który zastąpi na tym stanowisku legendę Blaugrany. Teraz coraz to poważniejsi dziennikarze potwierdzają nazwisko nowego trenera, można być niemalże pewnym, że pozycja Polaka będzie niezachwiana.

Według m.in. Fabrizio Romano, ale również wielu innych czołowych dziennikarzy z całego świata (w tym z Hiszpanii i Niemiec), wkrótce nowym szkoleniowcem Barcelony ogłoszony zostanie Hansi Flick. 59-letni Niemiec bez zatrudnienia pozostał od września ubiegłego roku, kiedy to rozstał się z reprezentacją naszych zachodnich sąsiadów.

Flick miał już okazję pracować z Lewandowskim w Bayernie Monachium, a stosunki obu panów były bardzo dobre. Co warto wspomnieć, to właśnie za kadencji tego szkoleniowca Polak był najskuteczniejszy. W czasie swojej całej kariery nigdy nie miał tak wysokiej średniej bramek na mecz, jak pod skrzydłami Niemca. 

Fot.:CHRISTOF STACHE/AFP/East News 

iparts.pl