ŁKS Łódź - Raków Częstochowa 2024-03-17

33. kolejka Ekstraklasy – typy bukmacherskie

Fot. kibice.net
2024-05-17

Nieuchronnie zbliżamy się do końca sezonu w Ekstraklasie. Teoretycznie, zespoły walczące o najwyższe cele powinny wygrać swoje starcia, ponieważ grają z drużynami, które są niżej w tabeli. Jednak rzeczywistość w tych rozgrywkach pokazuje, że wcale tak nie musi być. Sprawdź nasze przewidywania.

Stal Mielec – Pogoń Szczecin – typy na mecz 17.05.2024

Przedostatnia kolejka Ekstraklasy rozpocznie się w Mielcu. Stal, która ma już pewne utrzymanie, podejmie Pogoń – zespół, który nadal ma szansę na grę w europejskich pucharach. Teoretycznie można byłoby stwierdzić, że Portowcy zainkasują trzy oczka. Jednak logika Ekstraklasy wskazuje na coś zgoła odmiennego. 

Warto spojrzeć na formę tych zespołów w maju. Stal w tym miesiącu już dwa razy grała z drużynami ze ścisłej czołówki. Mielczanie najpierw pokonali Jagiellonię u siebie, a w poprzedniej kolejce wydarli w ostatnich sekundach remis w starciu z Górnikiem. Za to w Pogoni atmosfera jest niewesoła. Porażka w finale Pucharu Polski sprawiła, że nastroje wokół klubu są minorowe. Nie poprawiła ich wygrana z Puszczą 1:0. Po tym meczu przyszła porażka w wyjazdowym starciu z Rakowem 1:2. Raptem 5 celnych strzałów w tych dwóch starciach również nie napawa optymizmem sympatyków Pogoni.

Dlatego też starcie w Mielcu wcale nie musi pójść po myśli szczecinian. Szczególnie że drużyna z Pomorza słabo radzi sobie na wyjazdach. Ostatnie 5 meczów w delegacji to 3 remisy i 2 porażki Portowców. Według nas, w Mielcu nie poprawią tego bilansu. W tym meczu gramy zakład z podpórką. Stawiamy 1X po kursie 2,26 w STS.

Typy na mecz Korona Kielce – Ruch Chorzów

W sobotę Korona gra o życie. Kielczanie muszą wygrać, jeśli chcą się realnie liczyć w walce o utrzymanie w Ekstraklasie. Jednak Ruch, który już spadł z ligi, wcale nie musi być do tego łatwym rywalem. Niebiescy mają na koncie trzy zwycięstwa z rzędu i niewykluczone, że w stolicy województwa świętokrzyskiego przedłużą korzystną passę.

Korona w swoich ostatnich trzech meczach wywalczyła zaledwie 2 oczka. O ile porażka w Białymstoku wielkiej ujmy nie przynosi, tak jej styl już tak. Jeśli dodać do tego remisy w słabym stylu z Piastem i Puszczą, to ewentualna przyszłość klubu w Ekstraklasie wcale nie rysuje się w kolorowych barwach. 

A Ruch już bez presji może pokusić się o kolejną niespodziankę. Zdegradowani już Niebiescy pokonali Radomiaka 2:0, a wcześniej na rozkładzie tej drużyny znalazły się Lech i Śląsk. Według nas zespół Janusza Niedźwiedzia nie przegra w Kielcach i pociągnie Koronę za sobą. Typujemy na ten mecz X2 po kursie 1,90 w STS.

Śląsk Wrocław – Radomiak Radom – typy bukmacherskie

Jak dotychczas wytypowaliśmy starty punktów przez faworytów. Według nas w meczu Śląska z Radomiakiem nie dojdzie do takiej sytuacji. A to dlatego, że mający wciąż szansę na mistrzostwo wrocławianie, pokonają jedną z najsłabszych drużyn w Ekstraklasie w ostatnich tygodnia.

Śląsk trochę odżył w ostatnich tygodniach. Najpierw gracze Jacka Magiery pokonali ŁKS na wyjeździe. Do tych punktów dołożyli 3 oczka wywalczone w dobrym stylu w meczu z Cracovią. A Radomiak? Drużyna Macieja Kędziorka jest w fatalnej formie. Wygrana w Warszawie była wypadkiem przy pracy. Radomianie w poprzedniej kolejce mogli sobie zapewnić utrzymanie w Ekstraklasie, lecz polegli z Ruchem. W tabeli za ostatnie 5 meczów są oni na przedostatnim miejscu, wyprzedają jedynie ŁKS i to dzięki lepszemu bilansowi bramek.

Według nas Śląsk wykorzysta nadarzającą się szansę. W tym meczu stawiamy na wygraną WKS-u. Kurs na to zdarzenie to 1,81 u bukmachera STS.

iparts.pl