bologna napoli

Wielki sukces klubu Polaków!

Fot. eastnews
2024-05-13

Bologna FC, której zawodnikami są Łukasz Skorupski i Kacper Urbański, zwycięstwem z Napoli zapewniła sobie miejsce premiowane awansem do przyszłorocznej edycji Ligi Mistrzów. Rewelacja sezonu Serie A zajmuje obecnie 3. lokatę w ligowej tabeli.

Wielki sukces, jaki osiągnęłą Bologna, stał się faktem dzięki świetnej grze przez cały sezon. Podopieczni Thiago Motty przegrali do tej pory zaledwie 5 z 36 spotkań Serie A (wygrywając przy tym 18 i remisując 13). W międzyczasie drużyna Polaków zostawiała w pokonanym polu m.in. Romę, Napoli czy Atalantę. Niespodziewanie wysokie miejsce udało się zająć pomimo braku zwycięstw w bezpośrednich starciach z Interem, Milanem czy Juventusem.

Sukces drużyny cieszy tym bardziej, że podstawowymi jej zawodnikami byli Polacy. Od wielu lat bramkarzem numer 1 jest Łukasz Skorupski, a w tym sezonie zanotował 13 czystych kont, czym walnie przyczynił się do tak wysokiej pozycji w tabeli. Do kadry przebił się też 19-letni Kacper Urbański, który łącznie zaliczył 20 występów ligowych.

Fot.: Alessandro Garofalo/Associated Press/East News 

iparts.pl