GymBeam
zalewski lista

Zalewski musi szukać nowego klubu!

Fot. eastnews
2024-04-18

Przez długi czas wydawało się, że Nicola Zalewski przez lata będzie stanowił o sile zespołu AS Roma. Wszystko zmieniło się po przyjściu nowego szkoleniowca. Daniele De Rossi nie widzi miejsca w składzie dla Polaka.

Nicola Zalewski był jednym z ulubieńców poprzedniego szkoleniowca Giallorossich czyli Jose Mourinho. Portugalczyk wprowadził go do pierwszego zespołu, regularnie dawał minuty, a z czasem coraz śmielej stawiał na młodego Polaka, aż ten stał się zawodnikiem wyjściowej jedenastki.

Wszystko zmieniło się jednak w momencie pogorszenia wyników klubu. Mourinho został zwolniony, a jego miejsce zajął De Rossi. Włoch zmienił ustawienie i nie był mu już potrzebny wahadłowy. Zalewski zaczął grać zdecydowanie mniej, a na boisko wchodził najczęściej z ławki w roli lewoskrzydłowego. Wyniki Romy zdecydowanie się poprawiły, a Włoch dostał nową umowę.

Zgodnie z ostatnimi informacjami włoskiego La Gazetta dello Sport Polak De Rossi przedstawił władzom klubu plan na przyszłość AS Romy, a w tej zabrakło miejsca dla Zalewskiego. Polak miał nawet dostać zielone światło na szukanie sobie nowego klubu i odejście z ekipy Giallorossi już latem tego roku. Według dziennikarzy oferta za 22-letniego zawodnika musiałaby opiewać na około 15 milionów euro.

Fot.: Grzegorz Wajda/REPORTER