GymBeam
www.warhouse.pl
waldemar sobota powołanie

Sobota z historycznym występem w kadrze?

Fot. eastnews
2024-04-03

Choć wielu polskich kibiców mogło już zapomnieć o Waldemarze Sobocie, to krajowe media właśnie sobie o nim przypomniały. Były reprezentant piłkarskiej reprezentacji Polski otrzymał powołanie do kadry… piłki halowej! Jeśli zagra w oficjalnym meczu, stanie się pierwszym zawodnikiem, który dokonał tego w obu dyscyplinach.

Waldemar Sobota piłkarską karierę na dużych boiskach zakończył w 2022 roku. W jej trakcie reprezentował barwy wielu klubów, nie tylko z Ekstraklasy, ale także z 2. Bundesligi oraz belgijskiej Jupiler League. Po rozstaniu ze Śląskiem Wrocław zawiesił buty na kołku, jednak dotyczyło to tylko korków. 36-latek rozpoczął wówczas przygodę z futsalem.

Ta idzie mu całkiem dobrze. Tylko w tym sezonie jest najlepszym krajowym zawodnikiem na polskich boiskach w klasyfikacji kanadyjskiej (czyli łącząc liczby zanotowanych bramek i asyst). Dobra dyspozycja zaowocowała powołaniem na barażowe mecze o awans na Mistrzostwa Świata z Chorwacją. Jeśli Sobota pojawi się na boisku, stanie się pierwszym zawodnikiem, który zagrał w seniorskich reprezentacjach obu dyscyplin.

Fot.: Maciej Witkowski/REPORTER