GymBeam
www.warhouse.pl
Na kogo postawi Probierz?

Na kogo postawi Probierz?

Fot. Grzegorz Wajda/REPORTER
2024-03-26

Już tylko godziny dzielą biało-czerwonych od starcia, które zadecydują o tym, czy pojadą na Euro 2024. Po wygranej nad Estonią atmosfera w kadrze wydaje się dobra. Selekcjoner reprezentacji wybrał już piłkarzy, którzy znajdą się w kadrze meczowej na mecz w Cardiff. Przedstawiamy też prognozowany skład wyjściowy na spotkanie z Walijczykami.

Wtorkowy wieczór może być najważniejszy w dotychczasowej karierze trenerskiej Michała Probierza. Szkoleniowiec zagra o być albo nie być na Euro. Wynik konfrontacji w meczu z Walią może też mieć wpływ na jego dalsze losy w roli selekcjonera drużyny narodowej. Jednak na przedmeczowej konferencji trener był spokojny, chociaż sam przyznał, że nie jest pewny swojej przyszłości w narodowej drużynie.

Na razie jednak Probierz nie skupia się na swoim kontrakcie, tylko na walce o Euro. Wczoraj wieczorem ogłosił kadrę meczową na finał barażów o Euro w Cardiff. Selekcjoner trochę pomieszał i wysłał na trybuny inną grupę piłkarzy, niż miało to miejsce przed rywalizacją z Estonią. Dzisiaj na murawie na pewno nie zobaczymy Jakuba Modera, Pawła Bochniewicza i Pawła Wszołka. Do kadry meczowej wracają za to Bartosz Bereszyński, Sebastian Walukiewicz i Damian Szymański. Wygląda też na to, że występ Przemysława Frankowskiego nie jest zagrożony.

A jakich zawodników Probierz wybierze do wyjściowego składu? Tutaj nie należy się spodziewać rewelacji w stosunku do podstawowej jedenastki na mecz z Estonią. Niepodważalne miejsce w bramce ma Wojciech Szczęsny i to on wybiegnie na murawę w Cardiff. Przed nim zagra trójka obrońców. Zestawienie stoperów najprawdopodobniej stworzą Paweł Dawidowicz, Jakub Kiwior i Jan Bednarek. Ten ostatni, chociaż został skrytykowany za mecz z Estonią, to powinien rozpocząć mecz z Walią od pierwszej minuty.

Na pozycji wahadłowych także nie powinno być zmian. Skoro zdrowy jest Frankowski, to on wybiegnie na prawej flance. Po przeciwnej stronie boiska zagra Nicola Zalewski. W środku pola, po dobrym meczu z Estonią, powinien zagrać Jakub Piotrowski. Wydaje się, że obok niego wystąpi Bartosz Slisz, chociaż niewykluczone, że swoją szansę otrzyma Taras Romanczuk lub Damian Szymański. Za kreowanie sytuacji w ofensywie odpowiedzialny będzie Piotr Zieliński.

W linii ataku zagra oczywiście Robert Lewandowski. Kto wystąpi u jego boku? Tutaj również nie ma być zmian i miejsce w podstawowej jedenastce może utrzymać Karol Świderski. Jednak Probierz czasem lubi zaskoczyć, więc partnerem kapitana reprezentacji Polski może zostać też Adam Buksa.

Prognozowany skład na mecz z Walią: Szczęsny – Bednarek, Dawidowicz, Kiwior – Frankowski, Slisz, Piotrowski, Zieliński, Zalewski – Lewandowski, Świderski