GymBeam
www.warhouse.pl
milik probierz kadra

Poznaliśmy hierarchię napastników kadry?

Fot. eastnews
2024-02-27

Jeszcze nie tak dawno Arkadiusz Milik uchodził za podstawowego zawodnika kadry. W ostatnich miesiącach sytuacja mocno się zmieniła, a piłkarz zatracił instynkt strzelecki. Według dziennikarzy Onet Przeglądu Sportowego doświadczonego zawodnika zabraknie na liście powołanych na mecze barażowe.

Dla Arkadiusza Milika obecny sezon może być niezwykle frustrujący, bo tak słabe statystyki notował tylko wtedy, gdy nie mógł grać ze względu na kontuzje. Teraz jest wprawdzie zdrowy, ale w kampanii 2023/2024 musi godzić się z rolą rezerwowego. 29-latek rozegrał jak do tej pory wprawdzie 24 z 26 meczów ligowych ale w pierwszym składzie wychodził w niespełna ⅕ z nich. w całym sezonie zgromadził jedynie 790 minut wliczając w to wszystkie rozgrywki. W trakcie rozegranych spotkań strzelił 5 bramek i miał 1 asystę.

Gorsza dyspozycja i mniejsza liczba minut Milika może się odbić na braku powołania dla doświadczonego reprezentanta. Michał Probierz nie znalazł dla niego miejsca w ostatnio powołanej kadrze, a według dziennikarzy Onet Przeglądu Sportowego również najbliższe mecze będzie musiał obejrzeć z domu.

72-krotny reprezentant Polski ma według nich przegrać rywalizację z Robertem Lewandowskim, Karolem Świderskim, Krzysztofem Piątkiem i Adamem Buksą.

Fot.: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER