Najlepsze typy bukmacherskie na Ekstraklasę wiosna 2024

Najlepsze typy bukmacherskie na Ekstraklasę wiosna 2024

Fot. Zdjęcie dodane przez Pixabay
2024-02-09

Rozgrywki Ekstraklasy wracają! Wiosenna runda nie tylko decyduje o losach mistrzowskiego tytułu i utrzymaniu w elicie, ale również otwiera przed typerami i fanami zakładów bukmacherskich szereg możliwości. Można się spodziewać zaskakujących zwrotów akcji, dramatycznej walki o każdy punkt, niezapomnianych bramek, lecz też wielu wpadek. W tym artykule skupimy się na najlepszych typach bukmacherskich na Ekstraklasę wiosną 2024.

Wiosna w Ekstraklasie 2023/2024 – czego można się spodziewać?

Wiosna w Ekstraklasie 2023/2024 zapowiada się jako okres pełen emocji, napięcia sportowego i nieprzewidywalnych rozstrzygnięć. Po zimowej przerwie drużyny powracają na murawy, aby w decydujących meczach walczyć o najwyższe cele. Rywalizacja o tytuł mistrza Polski zawsze dostarcza mnóstwa emocji. W sezonie 2023/2024 możemy spodziewać się zaciętej walki między kilkoma czołowymi zespołami. Liderem jest Śląsk Wrocław, który ma 3 oczka przewagi nad Jagiellonią. Jednak za plecami tych zespołów czają się Lech, Raków, Legia i Pogoń, który również mają mistrzowskie ambicje. 

Równie emocjonująca co walka na szczycie tabeli będzie batalia na jej dole. Drużyny znajdujące się w strefie spadkowej, takie jak np. ŁKS czy Ruch poczyniły ruchy transferowe, co powinno zwiększyć ich szanse w walce o utrzymanie. Emocje w dolnej części tabeli powinny się utrzymać do ostatniego meczu, nawet 11. w tabeli Stal Mielec nie może być pewna utrzymania.

Wiele zależeć będzie od formy indywidualnych graczy. Śląsk może liczyć na Erika Exposito, Lech na Kristoffera Velde, a Raków do składu wprowadził kolejnych graczy. Na drugim biegunie jest Legia, która sprzedała Bartosza Slisza i Ernesta Muciego. Wiosna dla kibiców i typerów będzie to okres pełen analiz, przewidywań i, co najważniejsze, pasji do piłki nożnej.

Typy na mistrza Ekstraklasy 2023/2024

W sezonie Ekstraklasy 2023/2024, walka o mistrzowski tytuł zapowiada się wyjątkowo emocjonująco, aż 6 drużyn może walczyć o tytuł. Liderem tabeli jest dość niespodziewanie Śląsk. Wrocławianie zostawili w drużynie najlepszych graczy, do tego poczynili kilka wzmocnień. I to właśnie oni, zgodnie z kursami STS na dzień 9. lutego 2024, są faworytami do wygrania. Kurs na to zdarzenie wynosi 4,50, taki sam jest na zwycięstwo w lidze Rakowa, czy Jagiellonii. Za mistrzostwo Lecha lub Legii bukmacher płaci 5 złotych za postawioną złotówkę. Kurs na tytuł dla Pogoni to 25,00.

Zakłady bukmacherskie na Top 3 Ekstraklasy 2023/2024

Faworytami do zajęcia miejsca na podium są te same drużyny, które są typowane do zdobycia mistrzostwa. Za to, że Śląsk, Raków lub Jagiellonia zakończą sezon w czołowej trójce, STS płaci 1,55 za każdą postawioną złotówkę. Nieco więcej można zarobić za miejsce na podium Lecha i Legii. Z wymienionych wcześniej drużyn, najmniejsze szanse na wywalczenie medalu ma Pogoń, kurs na to zdarzenie wynosi 6,00. 

Zakłady na spadek z Ekstraklasy 2023/2024

Walka o utrzymanie również może być emocjonująca. Najmniej zarobisz, jeśli postawisz na spadek ŁKS-u. Kurs na to zdarzenie w STS wynosi 1,03. Niewiele więcej otrzymasz, jeśli z ligi spadnie Ruch Chorzów, kurs: 1,10. Nieco większe szanse na utrzymanie bukmacherzy dają Puszczy Niepołomice, jeśli postawisz, że ta drużyna spadnie, to za każdą wydaną złotówkę otrzymasz 1,55. Kurs na spadek Warty wynosi 7,00, Korony Kielce 9,00 a Cracovii, Widzewa czy Stali Mielec to 12,50. Jak widać, beniaminkowie są typowani jako najpoważniejsi kandydaci do spadku z Ekstraklasy.

Typy na króla strzelców Ekstraklasy 2023/2024

Wyścig o koronę króla strzelców ma jednego faworyta i jest nim Erik Exposito. Hiszpan przewodzi w tej klasyfikacji z 14 golami, dlatego też kurs na to, że on zostanie najlepszym strzelcem, w STS-ie wynosi 1,10. Kurs na zdobycie korony króla strzelców przez Kolourisa, Grosickiego, Ishaka lub Pululu wynosi 25,00. 

Ekstraklasa w sezonie 2023/2024, jak zawsze, dostarczy wielu niezapomnianych chwil, a wiosenne rozgrywki będą kulminacyjnym punktem walki o najwyższe cele. Dla kibiców i typerów to okres pełen emocji, analiz i strategicznych decyzji, który z pewnością przyniesie wiele satysfakcji i emocji. Przeanalizuj swoje szanse, sprawdź nasze propozycje i zarabiaj podczas rundy wiosennej w Ekstraklasie.