zielinski liga mistrzow

Zieliński wykreślony z kadry Napoli!

Fot. eastnews
2024-02-02

Napoli bardzo źle przyjęło decyzję Piotra Zielińskiego o nieprzedłużeniu kontraktu i odejściu latem do innego klubu. Polak został wykreślony z kadry zgłoszonej do rozgrywek Ligi Mistrzów.

Piotr Zieliński był w tym sezonie, podobnie jak w poprzednich, podstawowym zawodnikiem pierwszego zespołu. Regularnie wychodził w wyjściowej jedenastce, a pod nieobecność Giovanniego Di Lorenzo nosił nawet opaskę kapitańską.

Wszystko zmieniło się od czasu braku porozumienia w sprawie przedłużenia wygasającej w tym roku umowy. Zieliński prowadził wprawdzie rozmowy z Napoli, ale równocześnie dogadywał się też z innymi zespołami. Gdy w mediach wybuchły informacje na temat zaakceptowania przez Polaka oferty Interu, jego pozycja w drużynie Waltera Mazzarriego pogorszyła się.

Zieliński rozegrał w ostatnim czasie jedynie 5 z 9 możliwych spotkań (wliczając wszystkie rozgrywki). Dziś ogłoszona została też lista zawodników, którzy zagrają w dwumeczu fazy pucharowej Ligi Mistrzów z Barceloną, a w tej zabrakło miejsca dla Polaka. Jak na razie nie wiadomo, czy 29-letni pomocnik będzie nadal podstawowym ogniwem Napoli w rozgrywkach ligowych. Po dość ostrej reakcji ze strony klubu można jednak mieć co do tego wątpliwości.

Informacje te nie napawają optymizmem również kibiców kadry, ponieważ będący w rytmie meczowym Zieliński jest podstawowym graczem Biało-Czerwonych.

Fot.: Nur Photo/East News