wks gwinea pna

Kompromitujący wynik gospodarzy PNA

Fot. eastnews
2024-01-22

Puchar Narodów Afryki znany jest z sensacyjnych wyników, jednak takiego przebiegu turnieju i ostatniego meczu fazy grupowej w wykonaniu Wybrzeża Kości Słoniowej nie spodziewał się nikt. Gospodarze zaliczyli dotkliwą porażkę i mogą nie awansować do kolejnej rundy.

Wybrzeże Kości Słoniowej to kraj, który już dwukrotnie zwyciężał w Pucharze Narodów Afryki. Na nawiązanie do sukcesów liczono też w tym roku, kiedy to po raz drugi w historii Słonie będą grały na PNA przed własną publicznością. Reprezentacja gospodarzy prowadzona Jean-Louis Gasseta nie będzie jednak dobrze wspominać turnieju, na którym mieli być czarnym koniem.

Ekipa Słoni rozpoczęła od pewnego zwycięstwa z Gwineą-Bissau. Później było już tylko gorzej. Porażka 0:1 z Nigerią nie była czymś dramatycznym, bo drużyna wciąż mogła liczyć na awans do decydujących faz turnieju, nawet z trzeciego miejsca. Wystarczyło zdobyć minimum 1 punkt w ostatnim starciu. To, rozgrywane z Gwineą Równikową w największym mieście kraju, nie potoczyło się jednak po ich myśli. WKS przegrało przed własną publicznością aż 0:4 i wszystko wskazuje na to, że pożegna się z turniejem.

Fot.: Sunday Alamba/Associated Press/East News