GymBeam
Widzew blisko transferu środkowego pomocnika

Widzew blisko transferu środkowego pomocnika

Fot. Grzegorz Wajda/REPORTER
2024-01-09

Jednym z celów Widzewa na zimowe okienko transferowe jest znalezienie wysokiej klasy środkowego pomocnika. Dział sportowy klubu z Łodzi pracuje nad wyszukaniem odpowiedniego piłkarza do zespołu Daniela Myśliwca. Według portalu „Weszlo” blisko jest finalizacji transferu.

Zimowe okienko transferowe może być bardzo aktywne w wykonaniu działaczy Widzewa. Klubowa kasa została solidnie zasilona przez transfer Henricha Ravasa. Transferowy rekord w XXI wieku sprawia, że RTS może mieć odpowiednie środki do tego, żeby zasilić odpowiednio zespół Daniela Myśliwca. Zgodnie z doniesieniami medialnymi do nowym bramkarzem Widzewa ma zostać Jakub Słowik.

Jednak transfer bramkarza to nie jest jedyny ruch przychodzący do klubu. Należy się spodziewać, że łodzianie sięgną po defensywnego pomocnika. Szymon Janczyk z portalu „Weszlo” podał już, kto mógłby trafić do RTS-u. Ma to być Emmanuel Boateng. To 26-letni środkowy pomocnik z Ghany, który jest zawodnikiem szwedzkiego Elfsborga. Piłkarz najczęściej występuje na pozycji defensywnego pomocnika.

Ghańczyk ma ciekawą przeszłość, występował w drużynach młodzieżowych Feyenoordu. Od 2021 roku występuje w Elfsborgu, z którym wywalczył wicemistrzostwo kraju w 2023 roku. Piłkarz ma imponujące statystyki defensywne, zajął 8. miejsce w zestawieniu wygranych pojedynków w Allsvenskan. Według informacji Janczyka piłkarz jest numerem 1 na liście transferowej Widzewa. Transakcja ma być w fazie finalizacji, można się spodziewać potwierdzenia w najbliższych dniach.

Zobacz także