bochniewicz polska czechy

Słaby występ i kontuzja Pawła Bochewicza

Fot. eastnews
2023-11-18

Paweł Bochniewicz nie będzie dobrze wspominał powrotu do reprezentacji. Obrońca Heerenveen zanotował dość słaby występ i nie dokończył meczu przez kontuzję. Polaka zabraknie w starciu z Łotwą.

27-latek nie rozegrał do tej pory wielu meczów w reprezentacji, pomimo stosunkowo solidnej gry w holenderskiej Eredivisie. Bochniewicz reprezentuje barwy Heerenveen już 3 sezon, ale dopiero Michał Probierz wobec problemów z zestawieniem środka defensywy sięgnął po zawodnika urodzonego w Dębicy.

Bochniewicz od razu otrzymał szansę gry w pierwszym składzie i według ekspertów nie zaliczył dobrego występu. W jego grze widać było zdenerwowanie, miał problemy z właściwą komunikacją, przegrywał pojedynki, a także zaliczył bardzo groźny faul tuż przed polem karnym. Stoper nie miał jednak szans rozegrać całego meczu i w jego drugiej części zaprezentować się z lepszej strony - ze względu na kontuzję musiał opuścić plac gry.

Informacje o urazie potwierdził na konferencji prasowej Michał Probierz. Selekcjoner przyznał, że Bochniewicz ma problemy z biodrem, przez co najprawdopodobniej wypadnie z kadry i nie będzie dostępny w trakcie wtorkowego meczu z Łotwą.

Fot.: PIOTR DZIURMAN/REPORTER