GymBeam
świderski polska czechy

Karol Świderski spędził noc w szpitalu

Fot. eastnews
2023-11-18

Wielu kibiców zastanawiało się, dlaczego w starciu z Czechami Karol Świderski został zmieniony już w przerwie, a w jego miejsce na placu gry pojawił Adam Buksa. Okazuje się, że zawodnik został przetransportowany do szpitala.

Karol Świderski jest w ostatnich miesiącach jednym z najlepszych zawodników kadry i mało kto wyobraża sobie ustawienie składu reprezentacji bez niego. Tym większe zdziwienie wśród kibiców wywołała decyzja Michała Probierza, który pomimo niezłego występu, nie wyszedł na drugą połowę.

Polscy dziennikarze przekazali jednak informację, że to nie kwestie taktyczne były przyczyną zmiany. Karol Świderski po ostatnim gwizdku uskarżał się na złe samopoczucie, a w drodze do szatni zasłabł i upadł na ziemię. Sytuacja przez chwilę była bardzo groźna, ale dzięki szybkiej pomocy napastnik odzyskał przytomność,

Dziennikarze różnych mediów sportowych potwierdzili już informację, że Świderski spędził noc w szpitalu, by dokładnie zbadać, co było przyczyną zasłabnięcia. Jak na razie do mediów nie przedostały się jednak bardziej konkretne informacje.

Fot.:ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER