Probierz szykuje powroty do składu na mecz z Czechami

Probierz szykuje powroty do składu na mecz z Czechami

Fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
2023-11-17

Coraz więcej wiadomo, jeśli chodzi o skład reprezentacji Polski na mecz z Czechami. Michał Probierz nadal nie traci nadziei na awans, więc w meczu z naszymi południowymi sąsiadami nie zamierza eksperymentować. Selekcjoner postawi na piłkarzy z doświadczeniem reprezentacyjnym.

Już wczoraj selekcjoner zadecydował, kto na pewno nie zagra dzisiaj na Stadionie Narodowym. W meczowej kadrze miejsca nie znaleźli Karol Struski i Tymoteusz Puchacz. Ci gracze mają obejrzeć ostatnie starcie Polaków w eliminacjach do Euro 2024 z trybun. 

W podstawowym składzie dzisiaj wystąpi Wojciech Szczęsny. Na przedmeczowej konferencji Michał Probierz mówił, że drużyna jest gotowa do gry zarówno trójką, jak i czwórką obrońcą. Wygląda na to, że w wyjściowym zestawieniu szkoleniowiec postawi na ten pierwszy wariant. Blok stoperów mają tworzyć Jan Bednarek, Paweł Bochniewicz i Jakub Kiwior. Na pozycji wahadłowych najprawdopodobniej wystąpią Przemysław Frankowski z prawej i Nicola Zalewski z lewej strony boiska.

Jeśli chodzi o środek pomocy, to Probierz ma się zdecydować na wariant z dwoma defensywnymi pomocnikami. Mają to być Damian Szymański oraz Bartosz Slisz. Przed nimi zagra Piotr Zieliński. Selekcjoner w meczu z Czechami postawi na dwójkę napastników. Obok Roberta Lewandowskiego w wyjściowym składzie ma zagrać Karol Świderski.

Przewidywany skład na mecz z Czechami:

Szczęsny – Bednarek, Bochniewicz, Kiwior – Frankowski, D. Szymański, Slisz, Zalewski – Zieliński – Lewandowski, Świderski