Polak stanie się bohaterem głośnego transferu we Włoszech

Polak stanie się bohaterem głośnego transferu we Włoszech?

Fot. Julia Rahn via www.imago-images.de/Imago Sport and News/East New
2023-11-16

Włoskie media już żyją kwestiami transferowymi, mimo że do rozpoczęcia okienka pozostało jeszcze kilka tygodni. Zimą klub może zmienić Adrian Benedyczak, który wyróżnia się w Serie B. Polakiem interesują się czołowe drużyny włoskiej Ekstraklasy, jednak sama transakcja może nie należeć do łatwych.

Polski napastnik już od ponad dwóch lat występuje na włoskich boiskach. Latem 2021 roku przeszedł za niecałe 2,5 mln € z Pogoni do Parmy. W barwach tego klubu zaliczył już 84 starcia. Z dobrej strony pokazywał się już w poprzednich rozgrywkach, jednak to w tym sezonie jest jedną z gwiazd swojej drużyny. Swoją dobrą postawą zwrócił na siebie uwagę Fernando Santosa i Michała Probierza. Pomimo otrzymania powołania, nie miał jeszcze okazji zadebiutować w seniorskiej reprezentacji. Z aktualnie trwającego zgrupowania wykluczyła go kontuzja.

Benedyczak w tym sezonie Serie B regularnie gra jako lewoskrzydłowy. To jednak mu nie przeszkadza w zdobywaniu kolejnych bramek. Piłkarz w tym sezonie strzelił 7 bramek na zapleczu włoskiej Ekstraklasy. Do tego dołożył jedno trafienie w Pucharze Włoch. Jego Parma świetnie sobie radzi i aktualnie jest liderem Serie B.

Nic więc dziwnego, że zawodnikiem zainteresowały się inne włoskie kluby. Według portalu „Tuttomercatoweb” Polak znalazł się na liście życzeń Atalanty Bergamo. Aktualnie piąty zespół Serie A widziałby u siebie byłego gracza Pogoni Szczecin. Jednak sama transakcja może być trudna do przeprowadzenia. Parma walczy w tym sezonie o awans do najwyższej ligi we Włoszech. W związku z tym nie chce się osłabiać. Dlatego też trudno przypuszczać, że w trakcie sezonu wypuści swoją gwiazdę.