śmierć raphael dwamena

Śmierć w trakcie meczu albańskiej Ekstraklasy

Fot. pixabay
2023-11-11

Ghańczyk Raphael Dwamena zasłabł podczas meczu albańskiej Ekstraklasy. Życia 28-latka pomimo błyskawicznej reanimacji nie udało się uratować.

Dramatyczny moment miał miejsce w 24. minucie meczu pomiędzy Egnatią a Partizani. Piłka wyszła na aut bramkowy, a zawodnik drużyny gospodarzy Raphael Dwamena bez kontaktu z rywalem upadł nagle na murawę. Inni piłkarze, a także sędzia błyskawicznie ruszyli na pomoc, a dosłownie kilkanaście sekund później na boisku pojawiła się karetka.

O tym, że serce ghańskiego zawodnika nie pracowało prawidłowo wiedzieli wszyscy, którzy śledzili jego karierę. Napastnik próbował swoich sił w wielu krajach (grał m.in. w Hiszpanii, Austrii i Szwajcarii), a głośno zrobiło się o nim w 2021 roku, kiedy to również zasłabł w trakcie meczu. Jego życie udało się wówczas uratować, a piłkarz po dłuższej przerwie wrócił do gry w piłkę nożną. W tym roku podpisał kontrakt z Egnatią i był jej czołowym zawodnikiem. W tym sezonie był liderem klasyfikacji strzelców.

Niestety mimo wysiłków lekarzy tym razem życia zawodnika nie udało się uratować. 8-krotny reprezentant Ghany zmarł w wieku 28 lat. 

Fot.:pixabay