hiszpania u19 polska

Zawodnik polskiego pochodzenia wschodzącą gwiazdą

Fot. eastnews
2023-11-09

Yarek Gąsiorowski zbiera świetne oceny za swoje występy w Hiszpanii. 18-latek mógłby być przyszłością naszej reprezentacji, ale czy aby na pewno chce?

Yarek Gąsiorowski to 18-letni zawodnik młodzieżowych zespołów Valencii, której jest wychowankiem. Klub pokłada w nim ogromne nadzieje, a potwierdzeniem tego mogą być już 3 występy w pierwszym zespole. Środkowy obrońca polskiego pochodzenia dwukrotnie wchodził w końcówkach meczów La Liga, a także zagrał pełne 90 minut w starciu o Puchar Króla. Na co dzień gra na poziomie Segunda Federacion.

O jego talencie zdają sobie sprawę praktycznie wszyscy, a w samych superlatywach wypowiada się o nim szef akademii Valencii Luis Martinez. Otwarcie przyznał on, że klub otrzymuje za niego wysokie oferty opiewające nawet na 5 milionów euro, jednak sukcesywnie je odrzuca.

Czy Gąsiorowski może wkrótce zagrać w naszej reprezentacji? Wydaje się, że nie, ponieważ zawodnik sukcesywnie odrzuca powołania do Biało-Czerwonej kadry. 18-latek czuje się Hiszpanem i to tę drużynę reprezentuje w międzynarodowych rozgrywkach U19. Dla młodzieżowej La Furia Roja rozegrał już 15 meczów, w których zdobył 2 bramki.

Fot.: Piotr Matusewicz/East News 

iparts.pl