Coraz większe kłopoty Lewandowskiego w Barcelonie!

Coraz większe kłopoty Lewandowskiego w Barcelonie!

Fot. Matthias Schrader/Associated Press/East News
2023-11-09

Kolejny dołek formy przytrafił się Robertowi Lewandowskiemu. Powrót po kontuzji jest jak na razie nieudany dla reprezentanta Polski, przez co jest krytykowany w Barcelonie. Dodatkowo kataloński klub pracuje nad szybkim sprowadzeniem brazylijskiego talentu. Polak stanie się rezerwowym?

Robert Lewandowski notuje kolejny nieudany okres w swojej karierze. Już końcówka poprzedniego sezonu była nieudana dla Polaka, start kolejnych rozgrywek również długo nie układał się po myśli reprezentanta Polski. Gdy wydawało się, że napastnik wraca do formy, to snajperowi przydarzyła się kontuzja. Lewandowski jest już zdrowy, jednak daleko mu do odpowiedniej dyspozycji.

Lewandowski ostatni raz do siatki trafił 23 września w trakcie meczu z Celtą Vigo. Ponad miesięczna przerwa od strzelania wywołuje wielkie niezadowolenie w Barcelonie. Zawodnik jest krytykowany, oberwało mu się po meczu z Szachtarem Donieck. Cała drużyna jest w słabszej dyspozycji, jednak to na Polaku w dużej mierze skupia się krytyka.

Straszakiem na formę Lewandowskiego ma być Vitor Roque. To 18-letni napastnik z Brazylii. Barcelona wykupiła go już latem 2023 za 40 mln €. Planowo piłkarz miał dołączyć do mistrzów Hiszpanii przed następnym sezonem. Bardzo możliwe jednak, że to nastąpi o pół roku wcześniej. Według katalońskiego „Sportu” Blaugrana zastanawia się nad przyspieszeniem finalizacji transferu. Zimą ma zapaść ostateczna decyzja, czy Brazylijczyk zostanie zarejestrowany jeszcze w trakcie tego sezonu. Transfer Vitora Roque będzie oznaczał większą konkurencję dla reprezentanta Polski.