Specjalny raport ma pomóc w wyborze selekcjonera

Specjalny raport ma pomóc w wyborze selekcjonera

Fot. Grzegorz Wajda/REPORTER
2023-09-19

PZPN musi się spieszyć z wyborem selekcjonera, bo kolejne mecze reprezentacji już na niecały miesiąc. Wygląda na to, że nowego trenera bialo-czerwonych poznamy jeszcze w tym tygodniu. W podjęciu ostatecznej decyzji na pomóc raport Marcina Dorny.

Fernando Santosa nie już w polskiej piłce. Fatalne wyniki reprezentacji sprawiły, że Cezary Kulesza postanowił zwolnić portugalskiego szkoleniowca. Nowy trener będzie miał trudne zadanie, jego celem będzie wywalczenie awansu do EURO 2024. Brak gry na tej imprezie może oznaczać duże straty finansowe dla polskiej federacji piłkarskiej.

Dlatego też Cezary Kulesza musi wybrać mądrze. Wiadomo już, że trener będzie Polakiem. Według sternika PZPN-u ewentualny szkoleniowiec spoza Polski będzie miał za mało czasu na poznanie drużyny, więc warto postawić na kogoś z kraju. W przestrzeni medialnej pojawiają się 3 nazwiska, są to Marek Papszun, Michał Probierz i Jan Urban. W grze o to stanowisko nie ma za to Adama Nawałki.

Ostateczna decyzja ma zapaść podczas najbliższego posiedzenia zarządu PZPN. To wtedy Kulesza ma przedstawić kandydatury na stanowisko selekcjonera, a 20 września około 14.00 ma być znane nazwisko wybranego trenera. W podjęciu ostatecznej decyzji ma pomóc specjalny raport. Za jego powstanie jest odpowiedzialny Marcin Dorna, czyli dyrektor sportowy federacji. Zostanie on przedstawiony podczas posiedzenia zarządu i ma dotyczyć dwóch nazwisk. W ten sposób członkowie PZPN-u poznają kandydatury i podejmą ostateczną decyzję.