messi fifa the best

Poznaliśmy nominacje do nagrody FIFA The Best

Fot. eastnews
2023-09-14

FIFA ogłosiła 12 zawodników nominowanych do nagrody FIFA The Best 2023. Część nazwisk szokuje, a eksperci i kibice nie są w stanie zrozumieć ich wyboru.

W gronie 12 zawodników, którzy będą konkurować o nagrodę FIFA The Best znajdują się zawodnicy, którzy według światowej organizacji byli najlepszymi piłkarzami tego roku. Trofeum wręczone zostanie w lutym 2024 roku.

Dwukrotnie statuetkę na gali odbierał Robert Lewandowski. Tym razem Polak dość spodziewanie nie będzie miał okazji ustrzelić hattricka, ponieważ nie znalazł się na finałowej liście. Wśród tegorocznych faworytów znajdują się Leo Messi, Erling Haaland oraz Julian Alvarez.

Na liście znalazło się też miejsce dla dobrze ocenianych za grę w tym roku Rodriego, Ilkaya Gundogana, Kyliana Mbappe, Bernardo Silvy, Kevina de Bruyne. Nominacje dla kilku zawodników można natomiast uznać za nieco dziwne, m.in. w przypadku Marcelo Brozovicia, Declana Rice’a, Khvichy Kvaratskhelii czy Victora Osimhena, którzy znaleźli się na liście kosztem chociażby Viniciusa Jr. czy Harry'ego Kane'a.

Fot.: Glenn Gervot/Xinhua News/East News 

iparts.pl