moder trening

Nareszcie! Świetne informacje o Jakubie Moderze!

Fot. eastnews
2023-09-14

Jakub Moder zakończył żmudną rehabilitację i dziś wrócił na boiska treningowe zespołu Brighton & Hove Albion. Polak nie miał kontaktu z piłką przez 530 dni.

Kontuzja Jakuba Modera była wielkim ciosem nie tylko dla niego samego, ale także reprezentacji. Pomocnik był podstawowym zawodnikiem kadry, a przez zerwanie więzadła krzyżowego nie pojechał na Mistrzostwa Świata. Bardzo długo trwało też dochodzenie zawodnika do pełnej sprawności fizycznej. Jego przerwa trwała zdecydowanie dłużej niż zazwyczaj przy tego typu kontuzjach. Moder miał bowiem przerwę od treningów przez 530 dni.

W środę na mediach społecznościowych Brighton & Hove Albion pojawiło się natomiast zdjęcie z pierwszych zajęć z jego udziałem. Oznacza to, że Polak został dopuszczony do gry z piłką przez sztab medyczny Mew, a w związku z tym można się spodziewać, że już niedługo dostanie swoje pierwsze minuty w meczach zespołu rezerw.

To nie koniec dobrych informacji na temat Modera. Pomocnik został też zgłoszony do rozgrywek Premier League, co oznacza, że w przypadku dobrej dyspozycji na treningach i w meczach ligi rezerw, z pewnością otrzyma szansę gry w barwach pierwszego zespołu.

Fot.: News Images/Sipa USA/East News 

iparts.pl