santos zwolniony pzpn

Fernando Santos zwolniony. Wiemy, kiedy nowy selekcjoner!

Fot. eastnews
2023-09-13

Polski Związek Piłki Nożnej w oficjalnym komunikacje medialnym poinformował o zwolnieniu Fernando Santosa. Fatalną sytuację naszej kadry w eliminacjach ma wkrótce poprawić nowy selekcjoner.

68-latek Polskę jako selekcjoner poprowadził w 6 meczach, z czego 5 było starciami eliminacyjnymi o prawo gry w Mistrzostwach Europy. Bilans Portugalczyka jest fatalny. 3 zwycięstwa (1 z wyżej notowanym rywalem) i 3 porażki (wszystkie z niżej notowanymi rywalami). Gdy dołożymy do tego brak pomysłu na grę w kolejnych spotkaniach, a także fatalną atmosferę w kadrze, mamy gotowy przepis na katastrofę.

Za Santosem prawdopodobnie nie będzie tęsknił nikt. Choć za fatalną sytuację za jego kadencji odpowiadali też po części PZPN oraz piłkarze (grą na boisku, a także wywiadami), to łatwiej było wymienić selekcjonera, niż zawodników lub związek. Kontrakt Portugalczyka został rozwiązany z dniem 13 września.

Następca Santosa zostanie ogłoszony szybko, bo przed 20.09. Decyzje muszą zostać ogłoszone błyskawicznie, bo za 2 tygodnie trzeba rozsyłać powołania na kolejne zgrupowanie kadry. Wśród faworytów wymienia się Marka Papszuna, Michała Probierza, Adama Nawałkę oraz Macieja Skorża. Dziennikarze TVP podają natomiast, że przyszłym selekcjonerem zostanie ktoś o inicjałach MP. 

Fot.: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER 

iparts.pl