estonia polska u21

Kolejne zwycięstwo kadry Probierza

Fot. eastnews
2023-09-12

Polska młodzieżówka po raz kolejny notuje zwycięstwo w eliminacjach do Mistrzostw Europy. Tym razem podopieczni Michała Probierza pokonali na wyjeździe 1:0 Estonię.

Mecz rozgrywany w Tallinnie rozkręcał się bardzo długo. Pierwszy celny strzał Polacy oddali dopiero w 20. minucie meczu. Do dośrodkowania z lewego skrzydła najwyżej wyskoczył Filip Marchwiński, ale uderzenie gracza Lecha bez problemu wybronił bramkarz gospodarzy. Kilka minut później ten sam zawodnik miał kolejną okazję po świetnym zagraniu Mateusza Łęgowskiego ze środka pola. Pomocnik urwał się obrońcom, ale jego uderzenie wybronił golkiper. Tuż przed przerwą uaktywnił się jedyny napastnik naszej kadry. Filip Szymczak otrzymał wrzutkę od Bartłomieja Kłudki, opanował piłkę na klatce piersiowej, a następnie z powietrza uderzył tuż ponad poprzeczką.

Druga połowa nie była kontynuacją pierwszej. Do głosu coraz częściej dochodzili Estończycy i kilkukrotnie zagrozili bramce Kacpra Tobiasza. Na szczęście Biało-Czerwoni nie stracili bramki, a od 70. minuty ruszyli do bardziej zdecydowanych ataków. Najpierw w 78. minucie na próbę strzału zdecydował się Szymczak, jednak jego próba po raz kolejny była zbyt mocna i nieznacznie minęła poprzeczkę.

Uderzenia napastnika Lecha nogą nie były skuteczne, więc koledzy obsłużyli go dobrą wrzutką na główkę, co wreszcie przyniosło trafienie. Marchwiński na prawym skrzydle uruchomił podaniem obiegającego go Maxa Oyedele, ten dośrodkował na piąty metr, a tam pojedynek powietrzny wygrał Szymczak i dał bramkę, która ostatecznie zapewniła nam 3 punkty. W końcówce kilka sytuacji strzeleckich miał jeszcze Marchwiński, jednak jego próby były skutecznie bronione przez golkipera, a wynik zatrzymał się na jednym strzelonym przez Polaków golu.

Fot.: Beata Zawadzka/East News