
Drużyna z 200. miejsca w rankingu FIFA na Euro?!
Reprezentacja Luksemburgu to zdecydowanie największe objawienie trwających eliminacji do Mistrzostw Europy. Podopieczni Luca Holtza wygrali 3 z 5 spotkań i na półmetku rywalizacji są bardzo bliscy awansu.
W spotkaniach eliminacji do Mistrzostw Europy w Niemczech padło już wiele sensacyjnych wyników. Warto tu wymienić chociażby porażkę Hiszpanii ze Szkocją, Danii z Kazachstanem czy niezwykle bolesną dla nas Polski z Mołdawią. Specjalistą od niespodziewanych rezultatów jest jednak inna reprezentacja.
Luksemburg, bo o tej kadrze mowa, jest obecnie na 3. miejscu w tabeli swojej grupy i ma tyle samo punktów, co Słowenia. To stawia reprezentantów małego kraju w dobrej pozycji wyjściowej do ataku na drugą pozycję, która gwarantuje prawo gry na mistrzostwach.
Jakie wyniki osiągała do tej pory kadra Luksemburgu? Drużyna z 200. miejsca w rankingu FIFA ma już na rozkładzie teoretycznie lepsze kadry Bośniaków (2:0) i Islandię (ograną w piątek 3:1) oraz outsidera z Liechtensteinu (2:0). Zremisowała też ze Słowenią (0:0) oraz uległa Portugalii (0:6).
Najbliższy mecz Luksemburg zagrał w poniedziałek z Portugalią.
fAŁ
Fot.: KENZO TRIBOUILLARD/AFP/East News