grabara zmienia klub

Oficjalnie: Grabara zmienia klub!

Fot. eastnews
2023-09-06

Awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów wraz z duńskim zespołem nie wystarczyło, by Kamil Grabara został w drużynie na dłużej. VfL Wolfsburg ogłosił sprowadzenie bramkarza. Transfer wejdzie w życie od następnego sezonu.

88 spotkań, zaledwie 76 straconych bramek i aż 40 meczów z czystym kontem to bilans Kamila Grabary w barwach FC Kopenhaga. W trakcie ponad dwuletniej przygody z duńskim klubem Polak sięgnął także po dwa mistrzostwa tego kraju oraz jeden puchar. Od długiego czasu mówiło się jednak, że ubiegły sezon mógł być dla Polaka ostatnim w Biało-Niebieskich barwach. Plotki o potencjalnym transferze okazały się prawdziwe, ale Grabara nie odejdzie jednak w trakcie trwającego okienka.

24-latek podpisał dziś kontrakt z zespołem VfL Wolfsburg, który obowiązywać będzie od lipca 2024 roku. Oznacza to, że najbliższy sezon spędzi w Kopenhadze i najprawdopodobniej będzie bronił bramki swojego zespołu w rozgrywkach fazy grupowej Ligi Mistrzów. Niemiecki klub zapłacił za 1-krotnego reprezentanta Polski 12 milionów euro.

Eksperci uważają, że Grabara doskonale wybrał klub. Polak przez cały rok będzie mógł bronić bramki FC Kopenhagi m.in. w rozgrywkach Ligi Mistrzów, a po sezonie przeniesie się do Niemiec, skąd wówczas odejdzie Koen Casteels. Nie powinien mieć więc problemów z wywalczeniem miejsca w podstawowym składzie, a dodatkowo sam klub dość dobrze się rozwija i już w ubiegłym sezonie był bardzo blisko zakwalifikowania się do europejskich pucharów.

Fot.: Grzegorz Wajda/REPORTER

iparts.pl