Mateusz Wieteska transfer Cagliari

Reprezentant Polski oficjalnie zmienia klub

Fot. ALAIN JOCARD/AFP/East News
2023-08-29

Polski obrońca bohterem dość ciekawego transferu. Mateusz Wieteska zmienia klub i po roku we Francji, przenosi się do Włoch. Piłkarz dzisiaj oficjalnie podpisał kontrakt i będzie miał szansę zadebiutować w Serie A. Polak okazał się dobrą inwestycją dla Clermont Foot 63.

Kariera Mateusza Wieteski nabrała dużego przyspieszenia. Jeszcze dwa lata temu wydawało się, że piłkarz trochę zasiedział się w Legii Warszawa. Jego przenosiny do jednego z najbiedniejszych klubów w Ligue 1 wydawały się niezbyt trafionym pomysłem. Rzeczywistość jednak okazała się odmienna. Polak stał się jednym z ważniejszych ogniw zespołu. Rozegrał w sezonie 2022/2023 35 spotkań we francuskiej ekstraklasie i przyczynił się do tego, że jego zespół zakończył rozgrywki na 8. miejscu w tabeli.

Aktualne rozgrywki polski piłkarz również rozpoczął w podstawowym składzie. Strzelił nawet swoją debiutancką bramkę na francuskich boiskach w meczu przeciwko Monaco. Dobre występy w Ligue 1 sprawiły, że 26-latkiem zaczęły interesować się inne kluby. Najbardziej konkretne sygnały napłynęły z Włoch. Piłkarz wpadł w oko działaczom beniaminka Serie A – Cagliari i już przed ostatnim weekendem było prawie pewne, że przeniesie się na Sardynię.

W ostatniej kolejce Polak nie znalazł się w składzie Clermont i było jasne, że transfer jest kwestią dni. Dzisiaj Cagliari oficjalnie poinformowało o transferze Polaka. Wieteska podpisał kontrakt do 30 czerwca 2027. Włosi za piłkarza zapłacili około 5 mln €. W zeszłym sezonie Clermont musiało na niego wydać zaledwie 1,3 mln €.