Luis Rubiales dymisja

Pocałował zawodniczkę, teraz straci stanowisko?

Fot. FRANCK FIFE/AFP/East News
2023-08-25

Nie milkną echa skandalu, jaki wydarzył się po finale mistrzostw świata kobiet. Hiszpanki wywalczyły tytuł, lecz więcej niż o ich wygranej, mówiło się o fatalnym zachowaniu prezesa tamtejszej federacji piłkarskiej. Najprawdopodobniej nieobyczajne gesty prezesa zakończą się dymisją.

Mistrzostwa Świata kobiet zakończyły się zwycięstwem Hiszpanii nad Anglią w finale. Wygrana 1:0 zapewniła piłkarkom z półwyspu Iberyjskiego pierwszy tytuł w historii. Wielkie emocje udzieliły się prezesowi hiszpańskiej federacji piłkarskiej – Luisowi Rubialesowi. Już w trakcie meczu mężczyzna wykonywał niezbyt obyczajne gesty. Do największego skandalu doszło podczas ceremonii wręczenia medali. Rubiales w trakcie dekoracji pocałował Jennifer Hermoso w usta bez jej zgody, poza tym klepał zawodniczki w pośladki.

To zachowanie wywołało ogromny skandal. Głosy oburzenia płynęły ze świata sportu oraz ze strony polityków. Dymisji prezesa hiszpańskiej federacji domagał się m.in. premier tego kraju – Pedro Sanchez. Rubiales początkowo zlekceważył sytuację. Później miał próbować załagodzić aferę, chciał, żeby Hermoso wystąpiła u jego boku. Całą sytuację próbował wytłumaczyć dobrem swoim córek. 

Hiszpańscy dziennikarze informują jednak, że te próby zakończą się bez efektu. Zmiany sternika hiszpańskiej piłki domagała się też sama Hermoso. Wygląda na to, że tak się stanie. Zgodnie z informacjami, które podali dziennikarze z „Cadena SER”, Rubiales dzisiaj poda się do dymisji. To decyzja podyktowana dużą presją środowiska, Hiszpanowi grozi jeszcze proces dyscyplinarny FIFA. 

iparts.pl