salah arabia

Salah chciał transferu, ale na drodze stanął Liverpool

Fot. eastnews
2023-08-24

Arabscy szejkowie po raz kolejny uderzyli swoją ofertą transferową w nazwisko z najwyższej światowej półki. Choć Mohamed Salah dał zielone światło tej transakcji, to ręczny zaciągnął jego klub.

Mohamed Salah jest od wielu sezonów jednym z liderów Liverpoolu. Egipcjanin notuje fenomenalne liczby, a swoją grą zachwyca nie tylko kibiców The Reds. 31-latek jest muzułmaninem i przez długi czas media namaszczały go celem transferowym arabskich szejków. Doniesienia wreszcie znalazły potwierdzenie, kiedy do Liverpoolu wpłynęła oferta kupna ich lidera.

Tę wystosował zespół Al-Ittihad. Oferta według mediów opiewała na ponad 100 milionów funtów, co wydawało się kuszącą propozycją jak za 31-latka z kontraktem do 2025 roku. Oliwy do ognia dodał beIN Sports, według którego zawodnik chętnie przeniósłby się poza Europę.

Do transferu, jak się okazało czwartkowego wieczora, raczej nie dojdzie. Liverpool odrzucił ofertę i nie zamierza sprzedawać swojego najlepszego zawodnika w trakcie sezonu. Nie wiadomo też, czy istnieje jakakolwiek kwota, która usatysfakcjonowałaby The Reds i umożliwiła transfer Salaha.

Fot.: JAVIER SORIANO/AFP/East News 

iparts.pl