peszko koniec kariery

Sławomir Peszko kończy karierę!

Fot. eastnews
2023-06-05

Choć już od kilku lat Sławomir Peszko nie gra na najwyższym poziomie, to wciąż pozostawał aktywnym piłkarzem. To zmieni się jednak po tym sezonie - zawodnik ogłosił zakończenie kariery.

Sławomir Peszko swoją decyzję przekazał w Kanale Sportowym. Poinformował, że nie zamierza przedłużać wygasającego wraz z końcem sezonu kontraktu z Wieczystą Kraków, a nie chce też szukać nowego zespołu. Ze względu na swój wiek oraz coraz częściej pojawiające się urazy zdecydował się zawiesić buty na kołku.

Peszko karierę rozpoczął w Wiśle Płock. Stamtąd trafił do Lecha, gdzie wywalczył swoje jedyne mistrzostwo kraju. Później skrzydłowy wędrował po wielu klubach z różnych lig. Notował występy w Niemczech (Koln) i Anglii (Wolverhampton), a w trakcie pobytu we włoskiej Parmie nie zadebiutował w rozgrywkach. Jego gra była doceniana przez kolejnych selekcjonerów. Peszko zanotował 44 występy w kadrze i strzelił 2 bramki.

Na ostatnie lata kariery urodzony w Jaśle piłkarz wrócił do Polski. Najpierw reprezentował barwy Wisły Kraków, Lechii Gdańsk, a obecnie jest zawodnikiem Wieczystej Kraków. W tym bardzo ambitnym projekcie pomagał w kolejnych awansach ligowych. Swoją przygodę z piłką zaliczy nieudanym sezonem, w którym jego zespół nie awansuje do 2. Ligi.

Peszko zapowiedział też, co chce robić na piłkarskiej emeryturze. Jak sam przyznał w programie - zamierza otworzyć TikToka, na którym "będzie wszystko".

Fot.: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER 

iparts.pl