błaszczykowski pożegnanie

Błaszczykowski w podstawowym składzie na Niemcy

Fot. eastnews
2023-06-05

Coraz więcej informacji pojawia się przed pożegnalnym meczem Jakuba Błaszczykowskiego. Polak w starciu z Niemcami ma wystąpić w podstawowym składzie. 

37-latek nie został powołany do kadry na zgrupowanie z Niemcami oraz Mołdawią, jednak już podczas ogłaszania listy zawodników Fernando Santos zapewnił, że Błaszczykowski otrzyma minuty w meczu pożegnalnym. Portugalczyk nie był jednak pewien, co do sposobu, jakim pomocnik miałby po raz ostatni wystąpić z orzełkiem na piersi.

Z dzisiejszej rozmowy z Jakubem Kwiatkowskim na portalu Interia.pl można jednak dowiedzieć się bardziej szczegółowych informacji. Błaszczykowski wystąpi w podstawowym składzie, notując tym samym 109 występ w kadrze. Za swoje osiągnięcia dla kadry otrzyma pamiątkową paterę, a także specjalną koszulkę.

Zawodnik nie będzie jednak przygotowywał się do meczu razem z resztą drużyny. Choć zgrupowanie rozpoczęło się w poniedziałek 5 czerwca, to Kuba pojawi się na nim dopiero 14 czerwca. Weźmie też udział w oficjalnym treningu, a także pojawi się na konferencji prasowej. Obecnie Błaszczykowski szlifuje formę razem z Wisłą Kraków, która wkrótce rozpocznie mecz barażowy o awans do Ekstraklasy.

Fot.: Artur BARBAROWSKI/East News