Jakub Moder powrót do gry

Niepokojące wieści w sprawie powrotu Modera na boisko

Fot. PIOTR DZIURMAN/REPORTER
2023-05-25

Przyszłość Jakuba Modera nie rysuje się w kolorowych barwach. Reprezentant Polski nadal nie wrócił do gry po kontuzji, której doznał w kwietniu zeszłego roku. Jego trener przekazał niezbyt optymistyczne wieści dotyczące przyszłości Polaka.

Jakub Moder jawił się jako zbawca reprezentacji Polski. Biało-czerwoni dawno nie mieli środkowego pomocnika, który potrafiłby tak dobrze sterować gra. Niestety, ponad rok temu piłkarz zerwał więzadła krzyżowe w kolanie i musiał przejść operacje. Ówczesny selekcjoner biało-czerwonych miał nadzieję, że Moder wykuruje się Mundial, lecz tak się nie stało i Polacy musieli radzić sobie w Katarze bez pomocnika Brighton.

Marzenia o szybkiej rekonwalescencji Polaka można włożyć miedzy bajki. Od kontuzji piłkarza minął ponad rok, a on nadal nie wrócił do gry. Piłkarz co prawda już trenuje, ale nie jest w stanie tego robić z pełnym obciążeniem, przez co stracił cały sezon 2022/2023. Niestety, nie wiadomo czy od początku przyszłych rozgrywek Moder będzie gotowy do gry.

Nieco więcej na temat przyszłości pomocnika zdradził jego klubowy trener. Roberto de Zerbi przyznał, że pomocnik w tym sezonie nie był gotowy do gry, więc nie mógł go brać pod uwagę. Włoski szkoleniowiec w wywiadzie udzielonym Viaplay dodał, że zawodnik potrzebuje czasu na odbudowę. De Zerbi powiedział jednak, że będzie czekać na Modera, bo to świetny piłkarz. Następny sezon Premier League wystartuje w połowie sierpnia. Jeśli polski piłkarz będzie zdrowy, to powinien mieć dużo okazji do gry, ponieważ Brighton w przyszłym sezonie będzie występować w rozgrywkach Ligi Europy.