GymBeam
piątek salernitana girona

Krzysztof Piątek dogadał się z nowym klubem

Fot. eastnews
2023-05-23

Media na całym świecie są zgodne - Krzysztof Piątek dogadał się z nowym pracodawcą. Do transferu jednak jest jeszcze długa droga, ponieważ zainteresowane kluby muszą jeszcze porozumieć się w kwestii satysfakcjonującego obie strony odstępnego.

Sezon 2022/2023 był jednym z najgorszych w karierze Krzysztofa Piątka. Polak na wypożyczeniu w Salernitanie rozczarowywał i w 31 ligowych występach zdobył zaledwie 4 gole oraz zanotował 5 asyst. Oczekiwania wobec napastnika były zdecydowanie większe, dlatego Włosi nie zamierzają go wykupić. Oznacza to, że Piątek po sezonie wróci do Herthy Berlin, a również tam nie będzie mógł liczyć na miejsce w składzie.

Sytuację tę zamierza wykorzystać Girona. Informacje te potwierdzili najpierw dziennikarze z Hiszpanii, a później także niemiecki Bild. 27-letni napastnik miał już dojść do ustnego porozumienia z 8. klubem La Liga, a do ustalenia pozostaje kwota transferu, jaką trzebaby zapłacić za Polaka. Według Roberto Garcii Leona Hiszpanie są gotowi przeznaczyć na to nawet 8 milionów euro.

Fot.: Nur Photo/East News