krychowiak szymanski kluby rosja

Jest decyzja FIFA w sprawie Rosji!

Fot. eastnews
2023-05-22

Na taką informację czekało wielu piłkarzy, którzy zdecydowali się opuścić Rosję po inwazji na Ukrainę. FIFA podtrzymuje zasady z trwającego sezonu i nie nakazuje zawodnikom powrotu do klubów.

Inwazja Rosji na Ukrainę wywróciła sytuację wielu piłkarzy do góry nogami. Część z nich, jak chociażby Maciej Rybus, zdecydowała się pozostać w zespołach, z którymi mają ważny kontrakt, kiedy inni szukali nowych klubów. Drugą opcję wybrał m.in. Sebastian Szymański, który dzięki swojej decyzji przeniósł się do Feyenoordu Rotterdam i pomógł zespołowi w zdobyciu mistrzostwa Holandii. Rosję na rzecz ligi saudyjskiej opuścił także Grzegorz Krychowiak. W lidze ukraińskiej nie chciał z kolei grać Tomasz Kędziora, który zdecydował się przenieść do Rosji.

Zgodnie z najnowszymi i oficjalnymi informacjami FIFA nasi zawodnicy będą mogli nadal utrzymać zawieszenie kontraktu i szukać sobie nowych zespołów. Zasada ta dotyczy nie tylko zawodników, ale także trenerów, którzy z powodu wojny nie chcą wracać na tereny Rosji lub Ukrainy.

Swoje decyzje piłkarze muszą ogłosić do 1 lipca 2023 roku. Jeśli nie zrobią tego do wskazanego terminu, będą musieli wrócić do gry w swoich starych klubach.

Fot.: AP/Associated Press/East News