Szymon Marciniak finał Ligi Mistrzów

Szymon Marciniak będzie sędzią finału Ligi Mistrzów!

Fot. Piotr Matusewicz/East News
2023-05-22

Kolejne wyróżnienie dla Szymona Marciniaka. Polski arbiter został kolejny raz doceniony i tym razem posędziuje najważniejszy mecz sezonu w piłce klubowej. Polski zespół sędziowski będzie prowadził starcie Manchesteru City z Interem w finale Ligi Mistrzów.

Polski arbiter w ostatnich kilku latach zalicza się do czołówki sędziów na świecie. Potwierdzeniem tego było wyznaczenie Polaka do poprowadzenia finału Mundialu. Marciniak i jego zespół doskonale spisali się podczas starcia Argentyny z Francją i zebrali mnóstwo pochwał za ten występ. Teraz sędzia z Płocka będzie miał kolejną okazję do pokazania swojej klasy. 

Polski zespół sędziowski został wyznaczony do poprowadzenia finału Ligi Mistrzów. Głównym arbitrem starcia Manchesteru City z Interem będzie Szymon Marciniak. Jego asystentami będą Paweł Sokolnicki i Tomasz Listkiewicz. Polacy będą też na wozie VAR, do tej roli wyznaczono Tomasza Kwiatkowskiego i Bartosza Frankowskiego. Zespół sędziowski uzupełnią Istvan Kovacs jako sędzia techniczny, Vasile Florin Marinescu w roli rezerwowego asystenta oraz Marco Fritz jako wsparcie VAR. 

Wyznaczenie Marciniaka do prowadzenia tego meczu wcale nie było oczywiste. Polak zaliczył wpadkę w meczu pomiędzy Napoli a Milanem, kiedy to nie podyktował rzutu karnego dla neapolitańczyków przy wyniku 0:0. Polak zrehabilitował się podczas półfinałowego starcia Manchester City – Real Madryt, za który otrzymał wiele pochwał. Wydawało się, że skoro polski zespół sędziowski prowadzi starcie półfinałowe, to nie znajdzie się w obsadzie finału. Tak się jednak nie stało i to Polak będzie rozjemcą podczas meczu, który odbędzie się 10 czerwca w Stambule.