Rafał Gikiewicz Augsburg kontrakt kontuzja

Gikiewicz na wylocie z Augsburga

Fot. IMAGO/Philippe Ruiz/Imago Sport and News/East News
2023-05-19

Wygląda na to, że Rafał Gikiewicz już więcej nie zagra dla Augsburga. Polski bramkarz jest kontuzjowany i najprawdopodobniej nie wystąpi już do końca sezonu. To sprawia, że zawodnik nie wypełni klauzuli i nie dojdzie do automatycznego przedłużenia jego umowy. Golkiper musi więc szukać dla siebie nowej drużyny.

Rafał Gikiewicz nie może zaliczyć tego sezonu do udanych. Bramkarz, który dobrze się zadomowił w Bundeslidze, w aktualnych rozgrywkach boryka się z problemami zdrowotnymi. Zawodnik opuścił najpierw kilka spotkań w październiku, lecz udało mu się pokonać kontuzję kolana i wrócić do składu Augsburga. Golkiper zaliczył kilkanaście meczów w Bundeslidze, lecz w kwietniu tego roku znowu doznał urazu, tym razem jest to kontuzja pleców.

Ta jest o wiele poważniejsza, niż się początkowo wydawało. Gikiewicz jest niezdolny do gry już od 5 spotkań i najprawdopodobniej już nie zagra w tym sezonie Bundesligi. Taką informację podał „Kicker”. Według doniesień niemieckiej gazety sezon dla Polaka się już skończył. A to może mieć duży wpływ na jego dalszą karierę.

Kontrakt Gikiewicza z Augsburgiem wygasa wraz z końcem sezonu. Polak otrzymał propozycję przedłużenia od klubu z Bawarii, lecz warunki mu nie odpowiadały. Zawodnik w swojej obecnej umowę ma klauzulę przedłużającą, lecz żeby ją aktywować, musiałby zaliczyć 25 meczów w Bundeslidze. Aktualnie Gikiewicz ma na koncie 23 występy, a do końca sezonu zostały dwie kolejki. Oznacza to, że jeśli Polak nie wystąpi w niedzielnym meczu z Borussią Dortmund, a na to się zanosi, to umowa nie zostanie przedłużona.