toney brentford zawieszenie

Reprezentant Anglii zawieszony na 8 miesięcy!

Fot. eastnews
2023-05-17

Gwiazda Brentfordu oraz jeden z najlepszych strzelców Premier League w tym sezonie Ivan Toney został zawieszony na 8 miesięcy w związku z obstawianiem wyników meczów piłkarskich.

Sprawa zakładów bukmacherskich była w ostatnich miesiącach bacznie badana przez brytyjską FA. Pierwsze podejrzenia dotyczące obstawiania wyników spotkań przez Ivana Toneya w latach 2017-2021 pojawiły się tuż przed mundialem. Wówczas Anglik był w wybornej formie i uznawano go za jednego z faworytów do powołania do kadry Synów Albionu. Ostatecznie przez całą sytuację nie został włączony do drużyny, a Mistrzostwa Świata w Katarze oglądał z domu.

Dzisiejsze media obiegła natomiast informacja, że oskarżenia wobec Toneya zostały potwierdzone, a w związku z tym federacja zawiesiła zawodnika na okres 8 miesięcy. W tym czasie nie będzie on mógł nie tylko grać w meczach, ale także trenować.

Sytuacja ta znacznie komplikuje karierę Toneya. Anglik strzelił w tym sezonie 21 goli w 35 spotkaniach i mógł liczyć na transfer do zdecydowanie większego klubu. 

Fot.: IMAGO/Andy Sumner/Imago Sport and News/East News 

iparts.pl