GymBeam
www.warhouse.pl
Polska Albania przypuszczalny skład

Rewolucja czy ewolucja? Na co postawi Santos?

Fot. Beata Zawadzka/East News
2023-03-27

Porażka z Czechami wywołała masę negatywnych komentarzy dotyczących reprezentacji Polski. Atmosfera jest gęsta, można ją poprawić tylko dobrym wynikiem w meczu z Albanią. Ból głowy ma Fernando Santos, który musi się poważnie zastanowić nad doborem składu.

Właściwie tylko trzech piłkarzy może być pewnych występu dzisiaj na Stadionie Narodowym. Są to Wojciech Szczęsny, Piotr Zieliński i Robert Lewandowski. Pozostali piłkarze będą czekać, aż portugalski szkoleniowiec przekaże wyjściową 11 na mecz z Albanią. Zmiany w porównaniu do piątkowego meczu są nieuniknione, zresztą sam Santos je zapowiedział podczas konferencji prasowej. 

Zagadką jest kształt formacji obronnej. Cash wypadł ze składu z powodu kontuzji. Zastąpić może go Gumny, który słabo zagrał w Czechach, lub Przemysław Frankowski. Para stoperów Bednarek-Kiwior również się nie sprawdziła w Pradze, więc najprawdopodobniej jednego z nich zastąpi Paweł Dawidowicz. Obsada lewej flanki to także zagadka, na tej pozycji może zagrać Tymoteusz Puchacz. Na tym boku obrony może wystąpić też Przemysław Frankowski, jeśli trener nie postawi na niego na prawej stronie.

W środku pola szansę powinien otrzymać Damian Szymański. Obok niego zagra na pewno Piotr Zieliński. Jeśli chodzi o skrzydłowych, to szansę powinien otrzymać Jakub Kamiński. Po przeciwległej stronie powinien wystąpić Nicola Zalewski, o ile trener nie wystawi go w formacji defensywnej. Bardzo prawdopodobne jest to, że Santos postawi na wariant z dwoma napastnikami i obok Lewandowskiego zagra Karol Świderski.

Przypuszczalny skład na mecz z Albanią: Szczęsny – Frankowski, Bednarek, Dawidowicz, Puchacz – D. Szymański, Zieliński, Kamiński, Zalewski – Lewandowski, Świderski.