GymBeam
Nicola Zalewski transfer

Zalewski odejdzie z Romy?

Fot. PIOTR DZIURMAN/REPORTER
2023-03-27

Polski zawodnik jest zawodnikiem podstawowego składu AS Romy. Pomimo że zawodnik cieszy się dużym zaufaniem Jose Mourinho, być może już latem zmieni środowisko. Piłkarz wzbudza zainteresowanie klubów z Premier League oraz Bundesligi.

Nicola Zalewski to piłkarski pomysł Jose Mourinho. Portugalski szkoleniowiec dał szansę młodemu zawodnikowi, który niemal z marszu stał się ważnym graczem AS Romy. W barwach włoskiego klubu ma już rozegrane 59 spotkań, 33 występy zaliczył w tym sezonie. Niedawno strzelił debiutanckiego gola. Jak donosi „La Gazetto dello Sport”, nie jest jednak przesądzone, że stały zawodnik drużyny ze stolicy Włoch, pozostanie w niej na przyszły sezon.

Wszystko przez to, że zapowiadana jest rewolucja w składzie Romy. Do tego, żeby ją przeprowadzić, potrzebne są pieniądze, a Zalewski może być łakomym kąskiem na rynku transferowym. Zawodnik ma ważny kontrakt z rzymską drużyną do końca sezonu 2024/2025. Władze Romy mogłyby zażądać za zawodnika sporej sumy, jest on wyceniany przez portal „Transfermarkt” na około 15 mln €. 

Szczególnie że kilka klubów jest zainteresowanych ściągnięciem do siebie polskiego piłkarza. Według włoskiej prasy Zalewskiego w swoich barwach widzieliby włodarze m.in. Leicester City, Fulham czy też Borussii Dortmund. Transfer zależy tylko od władz klubu. Jeśli włodarze Romy stwierdzą, że potrzebne są pieniądze na inne transfery, to bardzo możliwe, że reprezentant Polski latem zmieni klub.