Fernando Santos konferencja prasowa

Fernando Santos: pokazać charakter w meczu z Albanią

Fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER
2023-03-26

Po porażce w meczu z Czechami, spotkanie z Albanią urosło do miana starcia najwyższej rangi. Porażka na Stadionie Narodowym może mocno skomplikować kwestię awansu na Euro 2024. Świadomy tego jest Fernando Santos, który na przedmeczowej konferencji mocno motywował swoich graczy.

Dla portugalskiego szkoleniowca, który przez lata pracował z reprezentacją swojej ojczyzny, przyjście do Polski może być sporym szokiem. Zawodnicy, z którymi teraz współpracuje Santos, w większości są o kilka klas słabsi niż Ci, z którymi pracował w Portugalii. 

Już po pomeczowych wypowiedziach można było wyczuć, że selekcjoner reprezentacji Polski jest świadomy tej różnicy. Świadczy o tym fakt, że szkoleniowiec informował swoich graczy o tym, że Czesi mogą być groźni przy wyrzutach z autu, a i tak pierwsza bramka dla naszych południowych sąsiadów padła po wyrzucie piłki zza bocznej linii.

Na konferencji prasowej przed meczem z Albanią, Fernando Santos odwoływał się do piątkowego meczu z Pragi. Selekcjoner przyznał, że w całej karierze nie zdarzyło mu się przegrywać 0:2 po trzech minutach meczu. Przyznał, że taki początek, jak podczas spotkania w stolicy Czech, nie ma prawa się więcej wydarzyć. 

Fernando Santos podczas spotkania z przedstawicielami mediów odwoływał się do charakteru Polaków. Przyznał, że zawsze, kiedy mierzył się z drużyną biało-czerwonych, to były to trudne starcia, ponieważ gracze znad Wisły są skorzy do poświęceń. Liczy, że jego drużyna pokaże to jutro podczas meczu z Albanią.