GymBeam
www.warhouse.pl
losowanie ligi mistrzów

Wielkie hity w ćwierćfinale Ligi Mistrzów!

Fot. FABRICE COFFRINI/AFP/East News
2023-03-17

Rozgrywki o tytuł najlepszej klubowej drużyny w Europie wkraczają w decydującą fazę. W grze zostało 8 drużyn, dzisiaj zostały rozlosowane pary ćwierćfinałowe. Już w tej fazie dojdzie do wielkich starć faworytów do wygrania Ligi Mistrzów.

1/8 finału była emocjonująca, lecz ostateczne rozstrzygnięcia trudno uznać za mocno sensacyjne. Ciekawym faktem jest to, że w czołowej ósemce znalazły się aż 3 drużyny z Serie A. Dzisiaj w siedzibie UEFA odbyło się losowanie ćwierćfinałów oraz potencjalnych par półfinałowych. Emocji w tych starciach nie powinno zabraknąć.

Kolejny raz zmierzą się ze sobą gracze Chelsea i Realu. Obydwie drużyny grały ze sobą w sezonie 2020/2021 oraz 2021/2022. W poprzednich rozgrywkach The Blues i Królewscy grali ze sobą również w ćwierćfinale, wtedy dalej przeszli Hiszpanie. 

Ciekawie powinno być w starciu Benfiki z Interem. Faworytem jest klub z Lizbony, który imponuje w tegorocznych rozgrywkach. Jednak mediolańczycy mają na rozkładzie FC Porto, czyli inny klub z Portugalii, ten sukces będą chcieli powtórzyć w starciu z Benficą.

Hitem ćwierćfinału powinno być starcie Bayernu z Manchesterem City. Anglicy mają ogromną ochotę na triumf w Lidze Mistrzów. Jednak w starciu z mistrzami Niemiec mogą mieć ogromne problemy, szczególnie że gracze Nagelsmanna od początku roku są w dobrej formie. 

Czwartą parę ćwierćfinałową tworzą gracze Napoli i Milanu. Tutaj faworytem będą gracze z Neapolu, którzy pewnie zmierzają po mistrzostwo Włoch. 

W ewentualnych półfinałach zagrają zwycięzcy pojedynku Chelsea – Real oraz lepszy z pary Manchester City – Bayern. W drugim meczu półfinałowym mogą zagrać lepsi z rywalizacji Benfica – Inter oraz Napoli – Milan. Pierwsze mecze ćwierćfinałowe odbędą się 11/12 kwietnia, rewanże będą miały miejsce tydzień później.