fernando santos powołania

Fernando Santos odkrył karty. Brak zasłużonego reprezentanta, jest debiutant

Fot. /AGENCJA SE/East News
2023-03-17

Fernando Santos miał kilka tygodni na to, żeby dokładnie przyjrzeć się piłkarzom i zdecydować, z którymi chce współpracować. Przed Portugalczykiem wymagający początek kadencji, mimo tego nie bał się trochę zamieszać w reprezentacji. Miejsca wśród powołanych nie mają Kamil Glik oraz Grzegorz Krychowiak.

Trudno nazwać powołania Santosa jako wielką rewolucję, lecz trzeba przyznać, że trochę zamieszał w składzie reprezentacji. Wśród powołanych brakuje Grzegorza Krychowiaka, który przez lata był jednym z liderów narodowej drużyny. Zaproszenia nie otrzymał też Kamil Glik, lecz w jego przypadku zadecydowała o tym kontuzja. Podobnie zresztą jest w przypadku Arkadiusza Milika. W składzie reprezentacji nie ma też Rafała Gikiewicza.

Wśród powołanych można znaleźć absolutnego debiutanta, którym jest Ben Lederman. Pomocnik Rakowa będzie miał szansę pokazać się na zgrupowaniu. Do reprezentacji wracają po dłuższej przerwie Paweł Dawidowicz, Kacper Kozłowski i Kamil Piątkowski. Zgrupowanie przed meczami z Czechami i Albanią rozpocznie się w poniedziałek 20 marca. Oto pełna lista powołanych:

  • Bramkarze: Bartłomiej Drągowski, Łukasz Skorupski, Wojciech Szczęsny;
  • Obrońcy: Jan Bednarek, Bartosz Bereszyński, Matty Cash, Paweł Dawidowicz, Robert Gumny, Michał Karbownik, Jakub Kiwior, Kamil Piątkowski;
  • Pomocnicy: Krystian Bielik, Kacper Kozłowski, Ben Lederman, Karol Linetty, Damian Szymański, Sebastian Szymański, Przemysław Frankowski, Jakub Kamiński, Michał Skóraś, Nicola Zalewski, Piotr Zieliński;
  • Napastnicy: Robert Lewandowski, Krzysztof Piątek, Karol Świderski