moder kontuzja powrót

Złe wieści w sprawie powrotu Jakuba Modera

Fot. PIOTR DZIURMAN/REPORTER
2023-03-16

Minął już prawie rok od ostatniego meczu Jakuba Modera. Polski pomocnik na początku kwietnia 2022 doznał kontuzji zerwania więzadeł w kolanie. Od tego czasu walczy o powrót do gry. Nie wiadomo, jednak kiedy on ostatecznie nastąpi.

Kontuzja przerwała karierę Jakuba Modera w momencie, kiedy był on na fali wznoszącej. Zawodnik często grał w Brighton, do tego stał się liderem środka pola reprezentacji. Dopiero co awansował z biało-czerwonymi na Mundial. Po powrocie do klubu nie znalazł się w wyjściowym składzie na mecz z Norwich. Wszedł na boisko w 83. minucie i kilka chwil później doznał kontuzji.

Krótko po tym zdarzeniu kibice i sztab szkoleniowy reprezentacji Polski mieli nadzieję, że piłkarz szybko wróci do zdrowia i zdąży się wykurować na Mundial w Katarze. Tak się jednak nie stało, angielski klub sprzeciwił się operacji w Polsce i przyspieszeniu rehabilitacji. Zawodnik stracił Mundial, niestety, bardzo możliwe, że straci też cały sezon 2022/2023.

Na temat stanu zdrowia piłkarza wypowiedział się trener Brighton – Roberto de Zerbi. Włoski szkoleniowiec przyznał, że rozmawiał z polskim pomocnikiem. Trener angielskiej drużyny poinformował, że Moder pracuje z trenerami przygotowania fizycznego. Nie ma jednak gwarancji na to, że będzie gotowy do gry jeszcze w tym sezonie. Ta informacja na pewno nie ucieszyła Fernando Santosa. Moder był bardzo ważnym piłkarzem reprezentacji jeszcze w drużynie Paulo Sousy. Nowy selekcjoner pewnie też mocno liczy na powrót do gry wychowanka Lecha Poznań.