ATTILA KISBENEDEK/AFP/East News

Odrzucił polskie kluby, będzie trenował na Węgrzech

Fot. eastnews
2023-03-15

Bartosz Grzelak był w ostatnich dniach tematem wielu medialnych spekulacji. Były trener AIK Solna nie zdecydował się wracać do Polski i znów będzie pracował poza granicami kraju.

Osoba Bartosz Grzelaka niewiele mówi polskim kibicom - trener bardziej rozpoznawalny jest w Szwecji. To tam urodzony w Polsce szkoleniowiec zyskał reputację osiągając z AIK Stockholm wicemistrzostwo kraju w 2021 roku. Nieco gorzej wiodło mu się w kolejnym sezonie, przez co został zwolniony. Od tego czasu pracował w szwedzkiej telewizji jako ekspert.

Możliwość jego zatrudnienia sondowało kilka klubów z Ekstraklasy. Według medialnych przesłanek były to m.in. Lechii Gdańsk i Zagłębiu Lubin, z kolei dyrektor sportowy Górnika Zabrze miał nawet udać się do Szwecji, by tam przeprowadzić rozmowy z potencjalnym kandydatem.

Ostatecznie Szwed zdecydował się wybrać Węgry. 44-latek poprowadzi MOL Fehervar, który jest obecnie w bardzo trudnej sytuacji - po 23. kolejkach tamtejszej Ekstraklasy zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli.

Fot.:  Colour59/easyfotostock/Eastnews