Rafał Gikiewicz Augsburg kontrakt

Niemieckie media: przyszłość Rafała Gikiewicza wyjaśniona

Fot. IMAGO/ULMER/Imago Sport and News/East News
2023-03-15

Rafał Gikiewicz już od kilku sezonów utrzymuje dobrą dyspozycję i należy do czołówki golkiperów w Bundeslidze. Piłkarz ma kontrakt z Augsburgiem ważny tylko do końca sezonu, niemiecka media są przekonane, gdzie zawodnik będzie grał dalej.

Kariera Rafała Gikiewicza na dobre rozpędziła się w Niemczech. Zawodnik, mając już ponad 30 lat, zadebiutował w Bundeslidze, w kolejnych latach ugruntował sobie pozycję za naszą zachodnią granicą. To doprowadziło nawet do tego, że piłkarz mógł trafić do Bayernu Monachium. Golkiper miał być zmiennikiem dla Manuela Neuera, lecz nie zdecydował się na przejście do mistrzów Niemiec. Piłkarz został w Augsburgu, gdzie rozgrywa już trzeci sezon.

W tegorocznych rozgrywkach zawodnik wystąpił w 20 meczach. Wpuścił 35 bramek i 5 razy zakończył mecz z czystym kontem. To jak na razie najsłabszy wynik Gikiewicza (jeśli chodzi o czyste konta) w dotychczasowych sezonach, które spędził w Bundeslidze. Piłkarz ma jeszcze 10 spotkań na poprawienie tego rezultatu, lecz patrząc na grę Augsburga, trudno oczekiwać, żeby mocno polepszył ten wynik. 

Być może jednak w przyszłym sezonie Gikiewicz częściej będzie kończył mecze bez wpuszczonej bramki. Jak podaje Florian Plettenberg ze „Sky”, polski golkiper miał w kontrakcie zapisaną klauzulę, która mówi, że po rozegraniu 25 meczów kontrakt bramkarza zostanie przedłużony. Na razie piłkarz ma 20 spotkań na koncie i jeśli nie dozna kontuzji, to powinien wypełnić limit. Sam zawodnik chcesz zostać w Augsburgu, więc wszystko wskazuje na to, że w przyszłym sezonie Gikiewicz dalej będzie grał w klubie z południa Niemiec.