bartosch gaul górnik zabrze

Górnik Zabrze na razie nie zmienia trenera

Fot. MICHAL KLAG/REPORTER
2023-03-14

Klub z Zabrza jest w bardzo trudnej sytuacji. Górnik gra słabo, przegrał ostatnio bardzo ważne spotkanie w Gliwicach i wylądował w strefie spadkowej. Pomimo poważnych kłopotów, władze klubu nie wykonują nerwowych ruchów i w najbliższym meczu drużynę poprowadzi Bartosch Gaul. 

Górnik Zabrze jest jedną z najsłabiej punktujących drużyn w Ekstraklasie w tym roku. Zabrzanie zdobyli zaledwie 5 punktów w 7 meczach i są lepsi tylko od Wisły Płock oraz Stali Mielec. Taki stan rzeczy sprawił, że śląska ekipa znajduje się w strefie spadkowej. Gra drużyny nie napawa optymizmem i coraz bardziej realny staje się scenariusz, w którym Górnik spada z Ekstraklasy. 

Pomimo trudnej sytuacji, władze klubu nie zamierzają wykonywać nerwowych ruchów. Przed Górnikiem bardzo ważny mecz w piątek. Zabrzanie podejmą Wisłę Płock, która w tym roku zdobyła jeszcze mniej punktów niż zespół ze Śląska. Na ławce trenerskiej w tym meczu zasiądzie Bartosch Gaul. Niemiecki szkoleniowiec otrzyma kolejną szansę od władz klubu. Wynik tego meczu będzie miał duży wpływ na to, czy trener pozostanie na dłużej w Górniku. W przypadku porażki można się spodziewać, że w Zabrzu dojdzie do zmiany trenera.

Więcej światła na tę sprawę rzucił dyrektor sportowy śląskiego klubu – Łukasz Milik. Podczas rozmowy w programie „Magazyn Ekstraklasy” na kanale YouTube „Meczyki” stwierdził, że najprościej byłoby zmienić trenera i obarczyć go winą. Jednak na razie Gaul zostaje w klubie, chociaż sytuacja nie jest spokojna. Dyrektor sportowy zabrzan przyznał, że sytuacja klubu nie jest tragiczna i liczy na utrzymanie w Ekstraklasie. 

Zobacz także