GymBeam
www.warhouse.pl
zalewski roma gol

Wychowanek Legii zadebiutował w Romie

Fot. eastnews
2023-03-12

Nie jeden, a dwóch Polaków mogli oglądać w spotkaniu AS Roma-Sassuolo kibice w ramach starcia 26. kolejki Serie A. W barwach Giallorossi zadebiutował Jordan Majchrzak.

Nicola Zalewski od wielu miesięcy jest jednym z podstawowych zawodników AS Romy. Jose Mourinho nie bał się postawić na młodego Polaka i sukcesywnie wystawia go w pierwszym składzie swojego zespołu, pomimo nieprzychylnych opinii mediów. Zalewski w niedzielnym spotkaniu z Sassuolo zamknął jednak usta krytykom - strzelił bramkę po uderzeniu z woleja i zanotował całkiem niezły występ. Warto wspomnieć, że dla młodego wahadłowego jest to pierwszy gol w barwach klubu.

Ważnym wydarzeniem tego spotkania dla polskich kibiców był też debiut w barwach AS Roma innego zawodnika z naszego kraju. Jordan Majchrzak, bo o nim mowa, został dziś włączony do kadry meczowej, a w 77. minucie zmienił Tammy’ego Abrahama i zaliczył pierwszy seniorski występ w Serie A. Do tej pory zawodnik wypożyczony z Legii Warszawa występował w zespole młodzieżowym.

Ostatecznie Roma przegrała ten mecz 3:4.

Fot.: Alessandra Tarantino/Associated Press/East News